Allnic L-9000 OTL/OCL - przedwzmacniacz liniowy

 • szt.
 • 87 510,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Allnic L-9000 OTL/OCL - przedwzmacniacz liniowy beztransformatorowy.

L-9000 OTL/OCL (Output Transformer-Less/Output Capacitor-Less) to zdalnie sterowany przedwzmacniacz liniowy z potrójnym stopniem wzmocnienia, bez transformatorów i kondensatorów w ścieżce sygnałowej single-ended.

 • OTL, OCL sprzężony bezpośrednio przedwzmacniacz
 • Dwa wyjścia SEPP 6080s
 • Prawdziwa konstrukcja Dual Mono
 • 61-stopniowy tłumik ze srebrnym stykiem o stałej impedancji

L-9000 to przedwzmacniacz lampowy OTL/OCL z bezpośrednim sprzężeniem. OTL/OCL oznacza „mniej transformatora wyjściowego” i „mniej kondensatora wyjściowego”. W przedwzmacniaczu OTL/OCL nie ma elementu sprzęgającego między przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy, to znaczy końcowe lampy wyjściowe przedwzmacniacza są bezpośrednio połączone ze wzmacniaczem mocy. Zwykle jest kondensator wyjściowy lub transformator wyjściowy do oddzielania sygnału muzycznego AC od potencjału roboczego DC; jeśli go brakuje, ten ostatni zniszczy wzmacniacz mocy lub głośniki.

Te dwa urządzenia sprzęgające mają również swój własny wpływ na transmisję sygnału muzycznego, dodając swój charakter (podbarwienie), zwiększając zniekształcenia i pochłaniając sygnały o niskiej amplitudzie. Ponadto ograniczają również dynamikę sygnału. Z tych powodów eliminacja transformatorów wyjściowych i kondensatorów została uznana za najlepsze rozwiązanie przy projektowaniu najdokładniejszych wzmacniaczy. Usunięcie tych dwóch urządzeń sprzęgających z toru sygnałowego daje najlepsze możliwe wyniki:

 • Brak zabarwienia sygnału muzycznego
 • Niezwykle szczegółowa ekspresja, naturalne harmoniczne i subtelne wybrzmienia
 • Najniższe możliwe zniekształcenia
 • Najszersza dynamika muzyczna

W L-9000 nie ma elementu sprzęgającego między przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy; oznacza to, że końcowe lampy wzmacniające/wyjściowe są bezpośrednio podłączone do wzmacniacza mocy. Wymienione powyżej korzyści są więc w pełni obecne w przedwzmacniaczu Allnic L-9000.

Niektórzy eksperci od obwodów mogą być zaniepokojeni potencjałem prądu stałego w sygnale muzycznym w projekcie OTL/OCL. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu można w 100% niezawodnie wyeliminować poprzez usunięcie potencjału prądu stałego w ścieżce sygnału. Aby to zrobić, Allnic stosuje „pływający obwód zasilania”, projekt, który rozwiązuje problem teoretyczny, po prostu nie tworząc żadnego potencjału DC.

Obwód OTL/OCL w L-9000 to w zasadzie SEPP, „Single-Ended, Push-Pull”, więc „obwód kasujący” jest wymagany do regulacji balansu sygnału między górną i dolną siatką wejściową lamp wyjściowych mocy. Allnic wykorzystuje niezwykle wyrafinowany „aktywny, zrównoważony obwód dodatniego i ujemnego sprzężenia zwrotnego”, w którym pentoda 6AN8 doskonale kontroluje działanie obwodu z wyjątkowo niskimi zniekształceniami i niesamowitą szybkością.

Ponadto, nowo opracowany 61 stopniowy tłumik o stałej impedancji, będący światową premierą, jest standardem w modelu L-9000 i poprawia jego realistyczny, wielowymiarowy dźwięk.

L-9000 OTL/OCL to światowej klasy, referencyjny przedwzmacniacz liniowy. Oferuje niewiarygodnie realistyczną, holograficzną scenę dźwiękową połączoną z niesamowitą rozdzielczością, klarownością, mikrodynamiką i dynamiką. Brzmienie i barwa instrumentów i wokali zapiera dech w piersiach, a rozmieszczenie instrumentów w trzech wymiarach jest zaskakujące i naturalnej wielkości. L-9000 OTL/OCL jest cichy, z wyjątkiem muzyki wydobywającej się z najczarniejszego tła.

Dane techniczne:

Inputs 3 x RCA, 2 x XLR
Outputs 1 x RCA, 2 x XLR
Input Impedance 10k ohms (RCA, XLR)
Frequency Range 5 Hz to 100 kHz
Voltage Gain +18dB
THD (1kHz, 1V RMS) less 0.03%
S/N ratio -100dB
Maximum Output 20V RMS (non clipping)
Output Impedance 90 ohms
Power Consumption 120W
Tubes 6U8A x 2, 12AU7 x 2, 6080 x 2
Fuse 3A/230V, 5A/120V
Dimensions 430mm (W), 400mm (D), 180mm (H)
Weight 19kg (48.4 lbs) unpacked. 24kg (59.5 lbs) packed.