iFI Audio MICRO iTUBE 2

 • szt.
 • 1 990,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

iFI Audio Micro iTube 2 - lampowy stopień wyjściowy, lampowy przedwzmacniacz, zapewnia dopasowanie impedancyjne.

iFI Audio Micro iTube 2 - unikatowe urządzenie mogące pracować jako lampowy stopień wyjściowy, lampowy przedwzmacniacz, zapewniające dopasowanie impedancyjne. Urządzenie może być umieszczone przez przedwzmacniaczem a drugie po nim dając całemu torowi lampowi charakter.

iTube 2 zbudowany został w oparciu o najnowsze rozwiązania z serii Pro. Wykorzystuje pojedynczą lampę, podwójną triodę GE5670.

iFI

Wpięcie urządzenia w tor nadaje dźwiękowi "magię" brzmienia lampy podnosząc dowolny system na jeszcze wyższy poziom.

iFI

Aktywna kasacja zakłóceń zasilania.

 

iFI

Micro iTube2 ma jedno wejście i jedno wyjście liniowe, oba na gniazdach RCA. Urządzenie ma dwa tryby pracy. Może spełnić rolę lampowego bufora lub też przedwzmacniacza z regulacją głośności. Oprócz tego można też w obu trybach dodatkowo ustawić 9-decybelowe wzmocnienie.

Urządzenie bazuje na lampie General Electric 5670. Układ elektroniczny został gruntownie przeprojektowany w stosunku do poprzednika.
Zapożyczono rozwiązania techniczne z droższych urządzeń serii Pro. W układzie nie ma wyjściowych kondensatorów sprzęgających. Zastosowano kondensatory TDK C0G, foliowe Panasonic ECPU oraz ELNA Silmic. Micro
iTube2 ma zewnętrzny zasilacz, może też być zasilany przez typowe zasilacze 12V.

Micro iTube2 ma też szereg układów i opcji dodatkowych. Funkcja Tube+ pozwala wybrać sposób pracy stopnia lampowego. Do wyboru są trzy warianty (SET, push-pull, studyjny z niskimi zniekształceniami), co pozwala użytkownikowi wybrać preferowany charakter brzmienia.
Funkcja X-Bass+ służy do wzmocnienia basu w tych przypadkach gdy kolumny mają duże ograniczenia w tej materii. Do wyboru są trzy pozycje:
pominięcie funkcji oraz dwie wartości wzmocnienia basu (20Hz 6dB, 20Hz 12dB).
Funkcja 3D Holographic+ służy do poprawy sceny stereofonicznej. Można ten układ pominąć, można wybrać wariant, który ma zrekonstruować właściwą stereofonię (opcja +) i można też wybrać wariant z poszerzonym stereo dla systemów z bardzo wąską bazą (opcja 30°+).

 

Dane techniczne iFi Audio micro iTube2:

 • Zniekształcenia THD+N .... < 0.009% przy 2V, bufor, wzmocnienie 0dB, A-ważone
 • Pasmo przenoszenia .... 10Hz - 200kHz (-1dB) | 20Hz - 20kHz
 • (+/-0.003dB)
 • Stosunek sygnał/szum .... 119dB(A) przy 2V, bufor, wzmocnienie 0dB
 • Impedancja wejściowa (bufor) .... 1MΩ
 • Impedancja wejściowa (preamp) .... 100kΩ
 • Maksymalne napięcie wyjściowe .... 7,75V
 • Pobór mocy ....
 • Wymiary SWG .... 67 * 28 * 175 mm
 • Masa .... 278 g

 

"... Jak zatem iTube2 wpływa na brzmienie? Włączenie go w tor można porównać do zastrzyku adrenaliny. Dźwięk nabiera życia i wigoru za sprawą dodatkowej energii, wysokiego nasycenia harmonicznymi, staje się bardziej przejrzysty i namacalny, a barwy zyskują głębszy, bardziej szlachetny charakter. Brzmienie swojego systemu z lampowym buforem iFi Audio odebrałem jako bardziej dobitne i soczyste, a przy tym pozbawione przesadnych podkreśleń czy akcentowania jednych cech kosztem innych.

Z pewnością słychać lampowy charakter iTube'a, ale nie ma to wiele wspólnego ze stereotypem brzmienia szklanych baniek, czyli romantyczną zasłoną z woalu, jedwabistością, wygładzeniem i maksymalną saturacją. Ciekawie wypadło porównanie trzech dostępnych trybów Tube+. SET imitujący brzmienie wzmacniacza Single-Ended Triode rzucił jakby dodatkowe światło na wybrzmienia, zwłaszcza instrumentów perkusyjnych, wydłużając i udźwięczniając ich specyficzne "szumy", acz uwidocznił przy tym pewną fluktuację – efekt ten mógłbym porównać do rozgrzanego powietrza w upalny dzień. Przy czym od razu należy uściślić, że brzmienie iTube'a nie jest gorące, no chyba, że taką sygnaturę ma nagranie. Jeśli przyjęlibyśmy podział na "lampy" o brzmieniu obfitym i bujnym oraz przejrzystym i szybkim, to małemu "ajfikowi" bliżej do tych drugich (choć o odchudzeniu dźwięku absolutnie nie ma tu mowy). Push-Pull z kolei bardziej skupia dźwięki, koncentrując się na konturach; charakterystyczny dla trybu SET ogon pogłosowy wydaje się nieco stłumiony. Obie strony w jakimś stopniu godzi neutralny tryb Classic ("-"; przełącznik w pozycji środkowej), subiektywnie zapewniający mniejsze zniekształcenia, a przy tym nieskąpiący ani zwiewności, ani tych trudnych do zdefiniowania pierwiastków, dzięki którym przekaz odbiera się jako przejrzysty i zarazem homogeniczny..." - Marcin Gałuszka, HiFi Choice & Home Cinema

 

iFI Audio iTube2