Fiio X7 II

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: FiiO
 • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, dostawa 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, dostawa 1-3 dni.
 • szt.
 • 2 990,00 zł / szt.
 • Niedostępny

Fiio X7 II - odtwarzacz przenośny ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Odtwarzacz jakiego jeszcze nie było – całkowicie odmieniony: technicznie oraz wizualnie.

FiiO X7 II jest jednym z pierwszych, przenośnych odtwarzaczy audio, który wyposażono w 2GB pamięci RAM. Pozwala to na wydajniejszy multi tasking i zapewnia bardziej płynne działanie urządzenia. Odtwarzacz posiada również 64 GB pamięci wewnętrznej i 2 gniazda dla kart MicroSD. Każde z nich akceptuje karty o pojemności do 256GB. Oznacza to, że X7 II jest w stanie przechować 576 GB muzyki, co odpowiada ponad 19.000 bezstratnych plików audio w rozmiarze 30 MB każdy.

We flagowym obecnie odtwarzaczu znajdziemy DAC obsługujący pliki najwyższej rozdzielczości, z większym zakresem dynamiki i obszerniejszą sceną dźwiękową.

X7 Mark II stosuje 8-kanałowy DAC ESS ES9028PRO. Dzięki wyjątkowo korzystnemu stosunkowi S/N na poziomie 129 dB oraz niezwykłej wartości THD+N na poziomie -120dB, ten DAC może zapewnić większą rozdzielczość, lepszą dynamikę oraz niezwykle szeroką scenę dźwiękową.
Wyrafinowany w najdrobniejszych szczegółach – wszystko w charakterystycznej stylistyce FiiO

W porównaniu z poprzednim modelem, X7 II ma zupełnie nowy wygląd. Teraz wykorzystano elementy designu młodszego brata – modelu X5 III. Przykładowo, zarówno umieszczone na boku obudowy pokrętło regulacji głośności X7 II z wyrytymi liniami 45 ° jak i czerwonym pierścieniem, które zawiera w sobie przycisk zasilania. Są one inspirowane podobnymi akcentami z X5 III. Dając nowemu X7 te unikalne cechy wyglądu, umocniono związek pomiędzy X7 II a X5 III.

X7 II wykorzystuje trzy oddzielne oscylatory krystaliczne:

 • Pierwszy dla DSD i wielokrotności częstotliwości próbkowania 44,1 kHz
 • Drugi dla wielokrotności częstotliwości próbkowania 48 kHz, oraz
 • Trzeci dla częstotliwości próbkowania 384 kHz.

W porównaniu do oryginalnego X7, DAP drugiej generacji posiada więcej, szybciej działających oscylatorów krystalicznych. Gwarantuje to wszystkim częstotliwościom próbkowania radykalnie zredukowany Jitter, zwiększoną dokładność i stabilność zegara, jak również ogólną poprawę konwersji sygnałów cyfrowych na analogowe.

Dodatkowo, X7 II posiada możliwość pomijania natywnego resamplingu Android (ASRC), a wraz z unikatową kompensacją THD DACa ES9028PRO oraz specjalnym wbudowanym filtrom, FiiO X7 II gwarantuje, że odtwarzana muzyka będzie brzmieć przyjemnie i harmonijnie – czyli dokładnie tak, jak powinna. Wykorzystany w FiiO X7 II moduł wzmacniacza AM3A to zupełnie nowa jakość. Łączy w odniesieniu do wyjść słuchawkowych zalety wzmacniaczy zbalansowanych oraz single-ended. AM3A używa wysoko precyzyjnego, szerokopasmowego wzmacniaczaAD8620 JFET, jak również wzmacniacza operacyjnego OPA926. Został on specjalnie zaprojektowany dla X7 II, zaspokajając tym samym wyśrubowane wymagania inżynierów FiiO. Zanim zdecydowano się na ostateczny design AM3A, przeszedł on rok intensywnych testów wewnętrznych i zewnętrznych. Sprawdzano też trzy główne rewizje projektowe, a także dziewięć różnych wzorów PCB. Dopiero dzięki temu procesowi prób i badań uzyskano dźwięk, z którego inżynierowie FiiO są naprawdę zadowoleni.

X7 II konsekwentnie oferuje przełomową, bardzo elastyczną, wymienną konstrukcję modułów wzmacniacza. Znamy ją z poprzedniego modelu. Chociaż nowe moduły zaprojektowano specjalnie dla nowego modelu, różnią się one nieco konstrukcyjnie. Dzięki zastosowaniu dołączonych przejściówek mocujących, X7 II jest w pełni kompatybilny z oryginalnymi modułami X7.


Dotykowa technologia in-cell

Zastosowany w X7 II ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości 480 x 800 wykorzystuje technologię in-cell. Zapowiadana jest ona jako ulga dla palców i oczu. In-cell to przede wszystkim łatwiejsze i bardziej komfortowe sterowanie urządzeniem. Dodatkowo zmieniono nieco wymiary odtwarzacza. Waga i wymiary X7 II zostały precyzyjnie zaprojektowane i w znaczącym stopniu zoptymalizowane w stosunku do oryginału. Zapewniono użytkownikowi jeszcze wyższy stopień komfortu niż poprzednio.

 • Skrócono długość o 1.2 mm
 • Zredukowano grubość o 1.0 mm
 • Obniżono wagę o 10 g

Ukryte gniazda kart micro SD X7 II zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko prezentowały się elegancko, ale by umożliwiały również szybką i poprawną instalację kart w urządzeniu. Podczas tworzenia X7 II, użyto lepszych komponentów, skupiono także wiele uwagi na projekcie wewnętrznej konstrukcji. Jest ona zarówno bardziej niezawodna jak i mniej podatna na zakłócenia elektromagnetyczne EMI. Rezultatem tych działań jest siedem własnych, specjalnie ekranowanych stref PCB. Ze względu na ich wiodące znaczenie w zapewnianiu doskonałej jakości dźwięku, zastosowano tu nawet podwójne ekranowanie dla strefy głównego sterowania i wzmacniaczy operacyjnych.

Pomimo, że X7 II jest cieńszy i lżejszy od swojego poprzednika, został wyposażony w pojemniejszy akumulator szybkiego ładowania. Jego pojemność to 3.800mAh. Wspierając popularne standardy szybkiego ładowania: QC2.0 i MTK PE, nowy X7 ładuje się 2.7 razy szybciej niż jego poprzednik. Teraz, aby naładować do pełna pojemną baterię X7 II, wystarczy 1.5 godziny.


Większa wygoda połączeń bezprzewodowych

Dzięki obsłudze wi-fi w pasmach częstotliwości 2.4 GHz i 5 GHz korzystanie z łączności bezprzewodowej w nowym X7 II stało się jeszcze łatwiejsze. Pozwala na bardziej stabilne połączenie, wzmocnienie odbieranego sygnału i większą prędkość. Ponadto inżynierowie FiiO, aby mieć pewność, że wszelkie sygnały bezprzewodowe, niezależnie od tego, czy jest to wi-fi czy Bluetooth, nie będą narażone na zakłócenia elektromagnetyczne, zwrócili szczególną uwagę na konstrukcję wewnętrzną. Oznacza to, że w porównaniu do pierwszej generacji X7, nowy X7 jest znacznie lepiej wyposażony i skuteczniej radzić sobie z EMI. X7 II jest w pełni przystosowany do obsługi standardów Bluetooth 4.1 i aptX. Pełne wsparcie dla Bluetooth 4.1 oznacza, że nowy X7 obsługuje zarówno klasyczną technologię wysokiej szybkości jak i technologię BLE (Bluetooth Low Energy – z niskim poborem energii) i pozwala na sparowanie z praktycznie każdym urządzeniem posiadającym łączność Bluetooth. Dodając do tego obsługę aptX, FiiO X7 II pozwala cieszyć się muzyką w wysokiej rozdzielczości bez problemów związanych z przewodami.

X7 II wykorzystuje system Android 5.1. Jest on ściśle dostosowany i zoptymalizowany dla potrzeb X7 II. W porównaniu do standardowego Androida 5.1, wersja używana w nowym X7, jest znacznie szybsza i znacznie mniej podatna na chwilową niestabilność warunków pracy. Zapewnia to płynne i responsywne działanie odtwarzacza.


Zaawansowany system automatycznego wykrywania tekstów i okładek

X7 jest jednym z pierwszych w swoim rodzaju inteligentnym odtwarzaczem bezstratnych formatów audio wysokiej rozdzielczości. Posiada funkcję automatycznego wykrywania oraz wyszukiwania tekstów piosenek i okładek płyt. Z X7 II nie ma już konieczności samodzielnego wyszukiwania tekstów i okładek dla odtwarzanej muzyki. Teraz odbywa się to bez zbędnych komplikacji, oszczędzając czas.

Dla nowych modeli X7 stworzono także nowy interfejs użytkownika. Został on specjalnie zoptymalizowany, ale nadal jest tak samo elegancki jak i funkcjonalny. Umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do plików muzycznych, zapewnia też intuicyjną w obsłudze łatwą definiowalność. Przyciski i funkcje podczas wyłączonego i zablokowanego ekranu są aktywne, dzięki temu można skutecznie uniknąć przypadkowego odblokowaniu urządzenia. X7 II zawiera również trzy motywy systemu Android. Można zmieniać w trakcie działania urządzenia, bez potrzeby ponownego uruchamiania. Więcej motywów stworzonych przez specjalistów FiiO będzie dostępnych do pobrania już niebawem.

Specjalnie dla wygody użytkowników Google Play usługi i powiązane z nią aplikacje w X7 II są już w nim fabrycznie zainstalowane. Jednak w przypadku usług, które nie są dostępne, względnie nie są potrzebne, można je usunąć. Dzięki temu możemy zwolnić miejsce w obszarze pamięci urządzenia oraz zmniejszyć ilość procesów, które działają w tle podczas normalnego użytkowania.


Stacja dokująca wygoda na biurku i elegancja w dłoniach

Nie ważne, czy w biurze, czy w domu; podłączając X7 II do specjalnie dedykowanej stacji dokującej K5, możemy stworzyć wyjątkowy system audio. Prezentuje się on imponująco i pozwala cieszyć się ulubioną muzyką na jeszcze wyższym poziomie.

Każdy odtwarzacz X7 II posiada preaplikowaną szkłem hartowanym 7H – ochronę wyświetlacza o współczynniku przepuszczalności światła na poziomie 90%+. Ta wyjątkowa ochrona ekranu zapewnia bezpieczeństwo dla wyświetlacza i chroni go przed większością zadrapań.

Nie zakłóca to widoczności i czytelności. Do każdego X7 II zostaje również dołączone skórzane etui. Jest ono wykonane ze specjalnie dobranej kompozycji materiałów. Z zewnątrz wyczuwalna i widoczna jest faktura naturalnej skóry – miła w dotyku i elegancka. Wewnętrzną część pokrywa skóra ekologiczna.

 

Dane techniczne:

Kolor: tytan
Wymiary / waga: około 128,7mm (H) x67,2mm (W) x15,5mm (D) / 212g
Wyświetlacz: 3,97 „ekran dotykowy IPS TFT, 480 x 800 pikseli
Materiał: stop aluminium CNC
Przyciski: lewo (Odtwarzanie / Pauza, Poprzedni i Następny), Pokrętło głośności (Vol + i Vol-), Góra (Power)
DAC: flagowej klasy DAC ES9028 PRO
SoC: potężny czterordzeniowy Cortex A9 SoC Rockship RK3188
RAM: 2 GB
Pamięć: 64 GB pamięci wewnętrznej
Bateria: wewnętrzna bateria litowo-polimerowa 3,8V 3800 mAh
Rozbudowa pamięci masowej: dwa gniazda kart micro SD o pojemności do 512 GB (256 GB x 2)

Cechy kluczowe

Kolejność odtwarzania: umożliwia odtwarzanie według folderów, wszystkich piosenek, albumów, wykonawców, gatunków, ulubionych utworów i własnych list odtwarzania, artists-> albums / genres-> albums
Tryby odtwarzania: sekwencyjny, losowy, powtarzanie pojedyncze, powtarzanie całości
Zarządzanie biblioteką: umożliwia usuwanie utworów z X7 Mark II; dostosowanie listy
ulubionych utworów i listy odtwarzania; dodawanie i usuwanie partii z różnych list;
usuwanie folderów; połączenie Bluetooth; kopia zapasowa listy odtwarzania
3 motywy: FiiO Music-> Settings-> Theme (dodawanie kolejnych motywów przez przyszłe oprogramowanie)
Okładki płyt / teksty na zablokowanym ekranie: obsługiwane
Odtwarzanie przez foldery: obsługiwane
Dostosowanie obrazu okładki albumu: obsługiwane
Wznów odtwarzanie: aplikacja może wznowić odtwarzanie od ostatniego utworu, gdy X5 jest włączony
Wizualizacje: obsługuje wyświetlanie okładek albumów wewnętrznych / zewnętrznych / folderów,
Operacje gestami: na ekranie odtwarzania, przesuń palcem od lewej krawędzi ekranu, aby wyświetlić
aktualnie odtwarzaną playlistę, przesuwanie w górę / w dół po prawej stronie w celu regulacji głośności
Korekcja EQ: profesjonalny korektor 10-pasmowy z 9 ustawieniami predefiniowanymi,
wbudowany efekt ViPER
Ustawienia interfejsu: menu główne można dostosować (wśród list odtwarzania, muzyki lokalnej, DLNA, ostatnio odtwarzanych, odtwarzanych najczęściej i ostatnio dodanych)
Muzyka w chmurze: DLNA
Efekt ViPER: obsługiwany
ID3 tag info: obsługiwane
Odtwarzanie bez przerw: obsługiwane
Funkcja wyszukiwania utworów: obsługiwane
Automatyczne wyszukiwanie tekstów piosenek i okładek albumów: wyszukiwanie tekstów i okładek albumów automatycznie lub ręcznie
Tryby sortowania: według nazwy pliku / alfabetycznie / utworu / całkowitej liczby ścieżek (dla
albumów) / daty utworzenia list odtwarzania (dla list odtwarzania), zarówno rosnąco, jak i malejąco
Aktualizacje oprogramowania sprzętowego: obsługiwane przez pliki umieszczone w pamięci wewnętrznej, na karcie SD lub automatyczne (OTA)
Transfer danych: szybkość USB 2.0
Wyłączniki czasowe (bezczynność / spoczynku): obsługiwane
Niestandardowe ustawienia blokowania ekranu: obsługiwane
Niestandardowe światło pulsacyjne: obsługiwane
USB DAC: Obsługuje 192 kHz / 24 bit – wymagana instalacja sterownika
Tryb systemowy: natychmiastowe przełączenie pomiędzy trybem Android i trybem Pure Music
Tryby filtrów: Fast Roll Off Linear Phase, Slow Roll Off Linear Phase, Apodizing Fast Roll Off, Fast Roll Off Minimum Phase, Slow Roll Off Minimum Phase, Hybid Fast Roll Off, Brickwall
Balans dźwięku: L10 ~ R10 (0.5dB / krok)
Podbicie: dostępne są ustawienia high i low
Wykrywanie słuchawek: wstrzymuje odtwarzanie automatycznie po wyjęciu słuchawek
Wyjście zbalansowane: port 2,5 mm słuchawek TRRS
Obsługa WiFi: obsługuje aplikacje muzyczne online przez WiFi
Bluetooth: obsługuje technologię Bluetooth 4.1, aptX, o niskim opóźnieniu, dobrą jakość dźwięku i korekcję błędów
Piloty wbudowane w słuchawkach: obsługiwane (regulacja głośności na słuchawkach firmy Apple nie są obsługiwane)
Zastosowane układy: SoC: RK3188; DAC: ES9028 PRO; LPF: OPA1612 × 2; OP: customowe chipy OPA926 × 2
Tryb wyjścia koncentrycznego: DOP / D2P (obsługuje tylko DSD64 dla DOP)

Obsługiwane formaty audio

Wspiera DXD, DSD64, DSD128, WAV, FLAC, AAC, APE, ALAC, AIFF, WMA, MP3, ogg vorbis itp., do 384kHz/32bit

Złącza wyjściowe

3,5mm port słuchawkowy, 2.5mm TRRS zbalansowany port słuchawkowy
3.5mm wyjście liniowe / koaksjalne / optyczny port wyjściowy, port micro USB

Bateria i zasilanie

Bateria: Wewnętrzny akumulator 3800mAh o wysokim napięciu 3,8V, szybko ładowalny
Czas odtwarzania: około 8 godzin (dane przybliżone)
Ładowanie: czas ładowania <100 minut (przy użyciu ładowarki 12V / 1,5A)

Nasze marki

 • Atoll
 • Norma Audio
 • Trenner & Friedl
 • Unison Research
 • Goldring
 • Nagra
 • Rolof Audio
 • Trilogy Audio
 • Nottingham Analogue Studio
 • ATC Loudspeakers
 • Cyrus
 • Optoma
 • Zavfino
 • Monkey Cable
 • XRCD24
 • Kimber Kable
 • Lindy
 • Mee Audio
 • Shuguang
 • Adeo Screen
 • Final Audio Design
 • Fezz Audio
 • AudioSolutions
 • Full Music
 • Paradigm
 • Rockna Audio
 • Hegel
 • Mullard
 • YBA
 • Peerless-AV
 • Fyne Audio
 • Beyerdynamic
 • Hijiri - Harmonix
 • Audio-GD
 • Vitrea
 • Mag-Lev Audio
 • NuPrime Audio
 • JVC
 • Beniamin Baczewski
 • Supravox
 • Onkyo
 • Nagaoka
 • Xavian
 • Viz-Art Automation
 • Mofi
 • Tellurium Q
 • Kef
 • Solid Tech
 • Sveda Audio
 • Triangle
 • Genalex
 • Auralic
 • FiiO
 • Rel Acoustics
 • Davone
 • Musical Fidelity
 • Synergistic Research
 • Ortofon
 • Brainwavz
 • Falcon Loudspeakers
 • Fram Audio
 • Vinyl
 • Tannoy
 • Cocktail Audio
 • UVCase DP
 • Melodika
 • Hana Cartridges
 • LD Systems
 • Bladelius Design Group
 • ArtSound
 • Yaqin
 • Fidata
 • Silent Angel
 • Line Magnetic Audio
 • Epson
 • Elrog
 • Arcam
 • Kauber
 • Pmc
 • Serblin & Son
 • Tonar
 • Audiobyte
 • Vap
 • Encore
 • Mastersound
 • Lumin
 • Rha
 • Isol - 8
 • Naim
 • Primare
 • Używane audio
 • iTouch Vectis
 • Cardas Audio
 • Pro-Ject Audio Systems
 • Jelco
 • Electro-Harmonix
 • Amina
 • Gradient
 • Panasonic
 • Cabasse
 • Wireworld
 • Audion
 • BenQ
 • Amphion
 • Martin Logan
 • Enerr
 • HiFiMan
 • Vermouth Audio
 • Meze
 • Sony
 • iFI Audio
 • DLS
 • Nime Audio Design
 • Sovtek
 • Klipsch
 • Anthem
 • Grenton
 • Acoustique Quality
 • Quadral
 • Astell & Kern
 • Abyssound
 • Avid
 • Wigg Art
 • Tung-sol
 • Soundgenic I-O Data
 • PureLink
 • Hidizs
 • Pear Audio Analogue
 • Shanling
 • Premium Sound
 • B-Tech
 • Audio Physic
 • Pioneer
 • Audioform
 • Feliks Audio
 • Fonestar
 • Audiovector
 • Chord Electronics
 • PSVane