Enerr AMULETT POWER BLOCK 4S

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Enerr
 • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, dostawa 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, dostawa 1-3 dni.
 • szt.
 • 3 000,00 zł
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Enerr Amulett Power Block 4S - listwa zasilająca

Wysokiej klasy, audiofilska listwa zasilajaca z filtrem N-Matrix i DC blokerem do systemów audio-video.

ENERR AMULETT Power Block 4S

 • Filtr: N-MATRIX skonstruowany na bazie konglomeratu rdzeni nanokrystalicznych i olejowych kondensatorów, nanokrystaliczny filtr uziemienia N-GROUND, układ blokady składowej stałej VAIL
 • Technologie: Zero Impedance Technology - zero punktów lutowniczych i połączeń stykowych w torze filtracyjnym w torze filtracyjnym
 • Obudowa: stalowa tłumiona materiałem bitumicznym VCB
 • Architektura wewnętrzna: 28A (6440W)
 • Gniazda: 4 typu schuko
 • Gniazdo wejściowe: IEC 16/20A standard grade


Zero Impedance Technology (ZITech)

Wyłączniki, bezpieczniki, przewodniki wykonane w formie linki, połączenia stykowe i lutowane to standardowe punkty programu przy produkcji urządzeń filtrujących zasilanie dedykowanych do systemów audio. Jeżeli uświadomimy sobie, że jeden punkt stykowy może mieć rezystancję równą kilkudziesięciu metrom przewodnika wykonanego z drutu miedzianego, a np. punkt lutowniczy ma w najlepszym przypadku 13% konduktywności miedzi, to musimy uznać, że mamy do czynienia z problemem. Wielość tego rodzaju połączeń prowadzi do istotnego wzrostu impedancji toru zasilania, co powoduje, że po podłączeniu do tak skonstruowanego urządzenia zasilającego np. wzmacniacza, nasze subiektywne odczucia są dalekie od entuzjazmu. Zazwyczaj dostajemy dźwięk, co prawda, jakby bardziej gładki, jakby bardziej przestrzenny, detaliczny ale mało dynamiczny... W związku z tym, opinie, że wzmacniacz należy podłączyć do gniazda w ścianie, a nie do listwy, czy kondycjonera, nie są zaskoczeniem – spadku dynamiki nie da się polubić.

W ramach gromadzonego przez lata doświadczenia dopracowaliśmy się rozwiązań, które pozwalają uniknąć tego typu problemów. Budowa każdego urządzenia ENERR wykorzystującego technologię ZITech rozpoczyna się od przycięcia przewodnika typu solid core wykonanego z czystej miedzi w izolacji HDPE. Długość przewodu jest wyznaczana liczbą gniazd danego urządzenia, typem układu filtrującego oraz rodzajem gniazda przyłączeniowego. Następnie przewód jest miejscowo rozizolowywany i gięty za pomocą skonstruowanego dla tych potrzeb urządzenia, tak aby wytworzyć rodzaj "drabinki" umożliwiającej podłączenie gniazd Shuko. Przewód nigdy nie ma większej długości niż 2m i w żadnym miejscu nie jest przecięty. Następnie przyłączane są do niego elementy filtru N-Matrix, a całość jest zalewana specjalnym rodzajem płynnego dielektryka w aluminiowej obudowie. Po procesie wiązania chemicznego, który trwa 72 godziny, tworzy to odporny na wibracje monolit. W ten sposób wytworzony moduł filtracyjny jest montowany w urządzeniu... I to wszystko – nie ma punktów lutowniczych, styków, elementów zaciskanych, puszczania zasilania przez płytkę drukowaną, itp.

Dzięki technologii ZITech budujemy urządzenia, które nie tylko zapewniają efektywną filtrację zakłóceń sieciowych, ale i jednocześnie, są w stanie oddać nawet 80A w impulsie nie limitując możliwości systemu audio. O zachowanie natywnej w danych warunkach dynamiki systemu stoczyliśmy największą walkę z materią i dlatego też właśnie w ten, a nie inny sposób tworzymy produkty ENERR – by dostać tyle energii ile jest w "ścianie", z czystością "jaka się ścianie nie śniła".

N-Matrix

Tradycyjnie zbudowane filtry sieciowe wykorzystują kondensatory i elementy indukcyjne. Topologie tego rodzaju układów są proste, a informacje na temat sposobów wykonania powszechnie dostępne, podobnie zresztą jak materiały do ich budowy. Nic dziwnego, że większość produktów dedykowanych do zasilania systemów audio zawiera sprawdzone rozwiązania... Problemy pojawiają się dopiero wtedy, gdy zaczynamy odsłuchy.

Każdy element w torze zasilania ma charakterystyczną sygnaturę brzmieniową. Nie zamierzam przepraszać za to twierdzenie wszystkich zaskoczonych czy oburzonych, ale tak jest, i niestety nie można tego zmierzyć... Za to można usłyszeć. Dobierając komponenty układu filtrującego musieliśmy dokonać szeregu nie łatwych, arbitralnych z natury rzeczy, wyborów. Aby ostatecznie zdecydować, który z kondensatorów daje oczekiwane rezultaty brzmieniowe (bo akurat pomiarowo wszystkie są bardzo podobne...), musieliśmy wykonać setki prób. Podobnie rzecz się miła z materiałami magnetycznymi... I nie jest to koniec listy problemów.

Mając w założeniu neutralny charakter brzmieniowy, dobrze skomponowany filtr wymaga odpowiedniej aplikacji. W ramach technologii ZITech rozwinęliśmy techniki wykonania układu filtrującego w oparciu o konglomerat rdzeni nanokrystalicznych, unikając w ten sposób konieczności wykorzystania tradycyjnych dławików i problemów z tym związanych. W najbardziej zaawansowanych urządzeniach ENERR ZERO układ indukcyjny składa się z kilkudziesięciu ultra niskostratnych rdzeni! Działanie modułu indukcyjnego wspomagane jest modułem pojemnościowym, zrealizowanym na bazie kondensatorów olejowych w układzie kaskadowym, co pozwala rozszerzyć działanie całości w kierunku wyższych częstotliwości, sięgając kilkuset megaherców. Tak skomponowany i wykonany układ filtrujący jest w stanie efektywnie radzić sobie z zakłóceniami sieciowymi niezależnie od ich typu – zarówno, wspólnymi (common mode), jak i różnicowmi (differential mode).

Vibra Controled Box (VCB)

Obudowa stanowi integralną część układu filtrującego. Monolityczny układ składający się z filtru, chemoutwardzalnej zalewy, aluminiowej obudowy wewnętrznej i przewodu jest montowany w obudowie zewnętrznej za pomocą połączeń śrubowych, poprzez taśmę absorbującą drgania. Wnętrze każdej obudowy, niezależnie od typu urządzenia, jest tłumione materiałem bitumicznym. W obudowach stalowych zastosowaliśmy nóżki wykonane z absorbującej drgania gumy; uznaliśmy, że takie rozwiązanie służy im najlepiej. Obudowy aluminiowe posadowione są na kolcach wykonanych ze specjalnego rodzaju mosiądzu, co razem z dedykowanymi podkładkami tworzy integralną część urządzeń ENERR ZERO i ONE, dając najkorzystniejsze rezultaty brzmieniowe. Z wykorzystania podkładek można zrezygnować, gdy listwa lub kondycjoner są umieszczone na miękkich materiałach, takich jak dywan czy wykładzina. Wszystko ma znaczenie, a cały świat nieustannie drży i wibruje...