Cyndi Lauper – She’s So Unusual LP

  • szt.
  • 199,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Cyndi Lauper – She’s So Unusual LMFS027 - płyta winylowa


MoFi Silver Label

Seria wydawnicza Silver Label zawiera szeroki wybór muzyki: jazz, rock, pop, po soul i inne gatunki. Produkowana na standardowej grubości audiofilskim winylu przez kalifornijską tłocznię RTI jest masteringowana na naszym słynnym zaprojektowanym przez Tima de Paravicini systemie. Odkryj nowe brzmienie i poszerz swoje muzyczne horyzonty.

Amerykańska wokalistka, kompozytorka, producentka i aktorka. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w połowie lat siedemdziesiątych występując w rockowych zespołach: Doc West i Flyer. W tamtych czasach Lauper występowała prawie codziennie w lokalnych klubach, co wpłynęło niekorzystnie na jej struny głosowe. W 1977 Cyndi całkowicie straciła głos. Jednak dzięki nauczycielce śpiewu Katie Agresta, w 1979 Lauper odzyskała głos i wspólnie ze swoim przyjacielem Johnem Turiem założyła grupę Blue Angel.

W 1980 zespół wydał swój debiutancki krążek zatytułowany "Blue Angel". Płyta nie odniosła sukcesu, a Cyndi skoncentrowała się na solowej karierze. Wiosną 1983 wokalistce udało się podpisać kontrakt z Portrait Records, a pod koniec roku Lauper wydała swoją debiutancką, solową płytę pt. "She's So Unusual". Album promował przebojowy singel pt. "Girls Just Want To Have Fun". Singel z tą piosenką dotarł na drugą pozycję na amerykańskiej liście przebojów i szybko zyskał status platynowego krążka (ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samych tylko Stanach Zjednoczonych). Nakręcony do singla teledysk stał się jednym z najbardziej kultowych wideoklipów lat osiemdziesiątych i grany był nieprzerwanie przez MTV.

Numerowana edycja, rewelacyjnie tłoczonych z taśm matek płyt winylowych. Płyta 180g.

TRACK LIST:

Money Changes Everything
Girls Just Want to Have Fun
When You Were Mine
Time After Time
She Bop
All Through the Night
Witness
I’ll Kiss You
He’s So Unusual
Yeah Yeah