Cocktail Audio HA500H + Meze Empyrean

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Cocktail Audio
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.
 • kpl.
 • 22 899,00 zł 22 100,00 zł / kpl.
 • Oblicz_raty_duckblue

CocktailAudio HA500H + słuchawki Meze Ampyrean - wzmacniacz słuchawkowy, zbalansowany z wysokiej jakości przetwornikiem cyfrowo-analogowym i funkcją przedwzmacniacza w zestawie z izodynamicznymi słuchawkami Meze Empyrean.

CocktailAudio HA500H - zbalansowany, hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy, przetwornik DAC z asynchronicznym wejściem USB i przedwzmacniacz.

Poczuj piękny, naturalny dźwięk dostarczany przez lampy, usłysz wszystkie szczegóły i detale i poczuj wspaniałą dynamikę dźwięku generowanego przez elektronikę Solid State. Piękna i naturalna reprodukcja dźwięku dzięki Cocktailaudio HA500H zafascynuje melomanów i audiofilów.
HA500H to wysokiej klasy hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy, DAC, przedwzmacniacz i asynchroniczny DAC USB. Jest on wyposażony w dwie lampy próżniowe ECC82 i półprzewodnikowy wzmacniacz OP, który działa jako stopień przedwzmacniacza dla sekcji słuchawek i będzie działał jako stopień wyjściowy dla sekcji przedwzmacniacza, podczas gdy tranzystory półprzewodnikowe są wbudowane w stopień wzmacniacza dla sekcji słuchawek. Możesz więc wybrać jeden z Tube i OP Amp w zależności od charakteru muzyki, twoich uczuć i nastroju.

Każda muzyka ma swój własny charakter. Niektóre utwory muszą być odtwarzane jasno i dynamicznie, inne będą brzmiały lepiej, gdy będą odtwarzane ciepło i płynnie. HA500H bardzo dobrze sprawdzi się w tej roli. HA500H oferuje selektor impedancji (High / Low), za pomocą którego można wybrać wysoką impedancję, która lepiej pasuje do słuchawek.

Dwa układy ESS Sabre³² ES9018K2M DAC osobno dla prawego i lewego kanału
Urządzenie zostało wyposażone w dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Sabre³² ES9018K2M (jeden przetwornik cyfrowo-analogowy na kanał), dodatkowy mikrokontroler wielordzeniowy do wysokowydajnego przetwornika cyfrowo-analogowego audio USB, całkowicie izolowany obwód dla sekcji analogowej i cyfrowej z dostosowanym transformatorem SMPS i transformatorem toroidalnym oraz wysokiej jakości obudowę z aluminium precyzyjnie wykonaną przez maszyny CNC. HA500H będzie hybrydowym wzmacniaczem słuchawkowym Reference Level, DAC, przedwzmacniaczem i asynchronicznym USB DAC dla audiofilów Dwa chipy DAC Sabre³² ES9018K2M są wbudowane osobno dla prawego i lewego kanału. ES9018K2M jest najlepszym rozwiązaniem dla DAC 32-bitowów, oferuje niespodziewany DNR (zakres dynamiczny) do 127dB i THD + N (całkowite zniekształcenia harmoniczne plus szum) -120dB. Ponieważ HA500H jest zaprojektowany z dwoma układami DAC przydzielonymi osobno dla każdego kanału, jego zakres dynamiczny będzie znacznie większy i zapewni lepsza jakość dźwięku.

Dwie Lampy ECC82
Bazując na ekskluzywnej technologi, aby dopasować elektronikę półprzewodnikową do lampy próżniowej, HA500H został opracowany, aby pozwolić audiofilom i melomanom cieszyć się łagodnym dźwiękiem, dodając muzyce ciepła i głębi. Para lamp próżniowych ECC82 jest instalowana na etapie przedwzmacniacza sekcji słuchawek i na zewnątrz sekcji przedwzmacniacza. Zapewnia zapierający dech w piersiach dźwięk.

Balanced Circuit Design
HA500H jest w pełni zbalansowane dla wewnętrznej ścieżki analogowej sygnału audio. Niesymetryczne (single-ended) wejście analogowe zostanie przekonwertowane na zbalansowane w buforze wejściowym i przejdzie do ADC. Z balansowane wejście analogowe przejdzie do ADC w takim stanie, w jakim jest. Dla wszystkich cyfrowych wejść audio sygnał płynie w trybie zrównoważonym od przetwornika DAC do złączy wyjściowych. Wszystkie wyjścia single-ended (niezbalansowane) pochodzą również z sygnału zbalansowanego. Zrównoważona konstrukcja obwodu pomaga zredukować szumy w trybie wspólnym i poprawia jakość sygnału. Zrównoważone wyjście słuchawkowe zapewnia dwukrotnie wyższe napięcie i czterokrotnie większą moc niż wyjście jednokierunkowe (niezbalansowane), dzięki czemu HA500H może obsłużyć słuchawki, które wymagają dużej mocy. Zapewnia również lepszą separację kanałów dzięki wyeliminowaniu wspólnej masy.

Izolowane źródło zasilania, toroidalny transformator zasilający.
Aby zminimalizować zakłócenia pracy jałowej i zakłócenia elektro magnetyczne, źródło zasilania dla sekcji cyfrowej i analogowej zostało specjalnie zaprojektowane. Zamiast zwykłych tanich transformatorów z rdzeniem stalowym, w HA500H zastosowano wysokiej jakości transformator toroidalny, który zapewnia wysoką wydajność energetyczna i minimalizują wpływ zewnętrzne pola magnetyczne.

Asynchroniczne USB DAC i Hi-Res Audio
Dla audiofilów i miłośników muzyki, którzy używają PC, X50D lub X50Pro jako urządzenia źródłowego, HA500H będzie doskonałym hybrydowym asynchronicznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym USB, który zapewni wspaniały dźwięk dzięki zastosowaniu precyzyjnego zegara wewnątrznego do precyzyjnego sterowania sygnałem audio i dwoma układami ESS Sabre³² (Referencyjne układy DAC do konwersji sygnału cyfrowego na analogowy). Wejście USB DAC HA500H obsługuje MQA (Master Quality Authenticated), Natywny sygnał DSD64/128/256 i PCM do 32 bitów/384 kHz.

Odtwarzanie bezprzewodowe przez aptX Bluetooth
HA500H oferuje komunikację Bluetooth, która pozwala na grę plików muzycznych w urządzeniach mobilnych bezprzewodowo za pośrednictwem HA500H. Urządzenie obsługuje profile A2DP i AVRCP oraz SBC (kodek podpasmowy), aptX, AAC i MP3
Złącze sterujące (12V Trigger Input and Output)

W systemach audio najlepiej jest włączyć kolejno urządzenie źródłowe, przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy. W wyłączaniu zalecana jest odwrotna kolejność HA500H oferuje wyjście i wejście wyzwalające z napięciem 12V. Gdy urządzenie jest używane jako przedwzmacniacz, jego wyjście wyzwalające może włączać podłączony wzmacniacz mocy automatycznie po włączeniu HA500H. Jeśli podłączysz jego wejście wyzwalające do wyjścia wyzwalającego podłączonego urządzenia źródłowego, HA500H można włączyć automatycznie po włączeniu urządzenia źródłowego. HA500H oferuje funkcję wyboru impedancji wyjścia słuchawkowego (wysoka / niska), dzięki czemu można ustawić odpowiednią impedancję dla optymalnej jakości dźwięku i najlepsze dopasowanie do czułości słuchawek.

Głośność HA500H może być precyzyjnie i płynnie sterowana za pomocą dołączonego pilota. Wzmacniacz słuchawkowy zapewnia również oddzielną regulacje impedancji i czułości podłączonych słuchawek, a także różne poziomy źródeł dźwięku. Dzięki tym funkcjom słuchawki od 16 do 600 omów doskonale współpracują z
High Connectivity

HA500H oferuje bardzo wysoką łączność. Urządzenie oferuje wejścia analogowe (zrównoważone i niesymetryczne), wejścia cyfrowe (koncentryczne, Toslink, AES / EBU), wejście I²S (HDMI) i wejście audio USB, można bez problemu łączyć różne urządzenia źródłowe z HA500H. Szczególnie HA500H może być doskonale podłączony do I²S HDMI Ouput X50Pro i X50D, aby odtwarzać Native DSD, MQA i do 384 kHz PCM o doskonałej jakości dźwięku. Dla wyjść oferuje zbalansowane/niezbalansowane wyjścia liniowe i zbalansowane/niezbalansowane wyjścia słuchawkowe.

Pilot zdalnego sterowania
Do zdalnego sterowania HA500H służy dołączony pilot. Pozwola on na regulację głośności, wyciszenie, ustawienia, zmianę wejścia, wybór urządzenia źródłowego itp.
Wyrafinowana i intuicyjna obsługa dzięki 5-calowemu ekranowi
5-calowy ekran TFT LCD umieszczony z przodu pomoże w obsłudze HA500H. W łatwy i czytelny sposób pokazuję informację z urządzenia. Mierniki VU pokazuje precyzyjny pomiar z klasycznym wyczuciem, który idelanie pasuje do ciepłego, analogowego tonu lamp.

Outlooking Design & Build Quality
HA500H jest bardzo sztywny i wyraźnie skonstruowany, a jego prosta i szlachetna konstrukcja zewnętrzna jest wykonana z najwyższej jakości pięknego aluminium do szlifowania szkła, które jest precyzyjnie wykonane za pomocą maszyny CNC. Pięć (5)-calowy ekran znajduje się na środku przodu, a inteligentne dwie sekcje wentylacyjne dla lamp próżniowych umieszczonych na górnej powierzchni. To kolejna atrakcja dla HA500H. Dla tylnej i dolnej strony zastosowano 2 mm stal wysokiej jakości, aby zapewnić stabilność i sztywność oraz dodatkową odporność na drgania zewnętrzne. HA500H jest niezwykle solidnym wzmacniaczem słuchawkowym do komputerów stacjonarnych i przetwornikiem cyfrowo-analogowym o łącznej wadze 6,9 kg (15,2 funta)

Breathtaking Sound Quality and Hi-RES Audio
Niewiarygodnie naturalny i genialny dźwięk stworzony dzięki połączeniu lamp próżniowych i elektronice półprzewodnikowej. HA500H zapewni ciepły i łagodny dźwięk stworzony przez dwie lampy próżniowe ECC82, a także przezroczysty i dynamiczny dźwięk przez parę wysokiej jakości wzmacniaczy OP. Poczuj bogaty i zachwycający dźwięk z niezwykłą ilością szczegółów, niezależnie od impedancji słuchawek. HA500H może obsługiwać DSD64/128/256, MQA i do 384 kHz PCM Hi-Res Audio, aby zapewnić wspaniałą jakość dźwięku, która jest jak najbliższa poziomowi źródłowemu sygnałowi studio.

Łatwa obsługa dzięki czytelnym informacjom
Możesz łatwo obsługiwać HA500H za pomocą 5-calowego ekranu i pięciu przycisków funkcyjnych umieszczonych z przodu

Pięć klawiszy, takich jak Lampy ON/OFF, Impedancja słuchawek High/Low, Setup, Line Out lub Headphone Out, Balanced lub Unbalanced dla słuchawek

Wybór źródła sygnału

Trzy rodzaje wyświetlania poziomu sygnału wejściowego.
HA500H oferuje trzy rodzaje wyświetlania poziomusygnału wejściowego, jak pokazano poniżej. Możesz wybrać tę, odpowiada ci najbardziej.
Podsumowanie funkcji HA500H
Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy
Hybrid Premium Digital to Analog Converter
Przedwzmacniacz
Asynchroniczny USB DAC
Idealne połączenie z X50Pro lub X50D
Doświadcz doskonałego systemu audio dzięki kombinacji HA500H i Premium Pure Digital Music Server, cocktailAudio X50Pro lub X50D

Dane techniczne:

 • DAC: Dual Saber ES9018K2M
 • Wyświetlacz: 800×480 TFT LCD
 • Wejścia analogowe: RCA, XLR
 • wejścia cyfrowe: 1 x optyczne, 1 x Coax, 1 x AES / EBU (do 192/24), 1 x USB (do 384/32, DSD256, MQA384kHz), 1 x I2S (HDMI) (max 384/32, natywny DSD256, DoP DSD128, MQA384kHz)
 • Wejście Bluetooth: AVRCP / A2DP, SBC, apTX
 • Wyjścia: RCA, XLR, słuchawki: 6,3 mm Jack, 4-polowy XLR
 • Zalecana impedancja słuchawek: 16-600 Ω
 • Zużycie: max. 50 W (stanfby: 0,5 W)
 • Waga. 6,9 kg

Meze Empyrean - to połączenie najwyższej jakości materiałów, wykwintnego kunsztu i geniuszu projektanta, oraz innowacyjnych technologii planarnych, dzięki czemu są to jedne z najlepszych słuchawek na świecie.

“Empyrean zrodziły się z pasji, ciekawości i innowacji. Jako firma, pozwoliliśmy sobie na swobodę eksperymentowania i podejmowania ryzyka w poszukiwaniu idealnego dźwięku. Aby wygenerować coś naprawdę niezwykłego, trzeba odważyć się badać i to właśnie zrobiliśmy z Empyreanami. Przesunęliśmy i udoskonaliliśmy standardy branżowe i osiągnęliśmy prawdziwy przełom dla audiofilów.” - Antonio Meze, projektant i założyciel Meze Audio

Słuchawki Empyrean to produkt dwóch firm pasjonatów, którzy wspólnie poszukują możliwości wykraczających poza ich indywidualne możliwości. Rezultatem są bezkompromisowe słuchawki, które ucieleśniają śmiałe podejście estetyczne i zorientowanie na użytkownika Meze oraz doświadczenie Rinaro w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie przetworników ortodynamicznych.

Rinaro to nowoczesna i rozwijająca się firma audio, której zespół badawczo-rozwojowy od lat osiemdziesiątych stał na czele rozwoju przetworników planarno-magnetycznych. To, co pierwotnie rozpoczęło się jako finansowana przez państwo inicjatywa z naciskiem na innowacje, weszło teraz w nowy rozdział wraz z otwarciem nowoczesnego zakładu przemysłowego na Ukrainie.

Architektura Isodynamicznego® szeregowo hybrydowego przetwornika

MZ3 posiada dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali, które pomagają w utworzeniu fali dźwiękowej odpowiadającej konstrukcji ludzkiego ucha. Pomaga to w wyeksponowaniu częstotliwości powyżej 10 kHz oraz wpływa na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić. Kluczowe były redukcja wagi oraz zwiększenie skuteczności, co pozwoliło znacznie wydłużyć sesje odsłuchowe bez uczucia zmęczenia. Zarówno jakość dźwięku, jak i komfort potraktowano priorytetowo. Technologie poprawiające jakość dźwięku idą w parze z pieczołowicie zaprojektowaną obudową, która umożliwia długie oraz przyjemne odsłuchy. Niską masę udało się uzyskać poprzez zastosowanie włókna węglowego oraz wycinanego maszynowo aluminium. Także skórzany pałąk wykorzystuje specjalnie zaprojektowany system skrzydełek odpowiedzialnych za równomierną dystrybucję masy, zaś skórzane nausznice mają kształt dostosowany do ludzkiego ucha.

Ergonomiczne podejście prowadzi do nowego sposobu myślenia

Aby stworzyć audiofilskie słuchawki, które są mocne, a jednocześnie lekkie, konieczne jest zmaksymalizowanie mocy wyjściowej przy jednoczesnym zmniejszeniu masy.

Masę zminimalizowano, optymalizując strukturę magnesu wokół owalnego kształtu, który jest bardziej dopasowany do ucha. Moc wyjściowa została zwiększona dzięki zastosowaniu w pełni przeprojektowanej cewki i konstrukcji magnesów, które zoptymalizowały aktywny obszar roboczy przetwornika w jego owalnym kształcie.

Innowacyjną cechą obudowy Isomagnetycznej® konstrukcji jest uchwyt magnetyczny, który wykorzystuje pole rozmagnesowania generowane przez przetwornik, aby utrzymać nausznik w miejscu, jednocześnie przekierowując pole magnetyczne z powrotem do przetwornika i poprawiając jego wydajność - opatentowane płytki ferromagnetyczne kierują pole odmagnesowania z powrotem do przetwornika, zwiększając wydajność o 1 db lub 12% i odbijając 95% pól odmagnesowujących od głowy.

W pełni serwisowalne

Podstawowym przekonaniem Meze jest tworzenie produktów, które trwają. Empyreany nie są inne: od wymiennych nauszników po materiały o wysokiej jakości, każda część na obudowie słuchawek jest możliwa do serwisowania i demontażu przez nasz wykwalifikowany zespół.

Akcesoria

 • Wytrzymała aluminiowa walizka z piankowymi wkładkami
 • Dwa zestawy nauszników - ze skóry i z Alcantary
 • Dwa kable do wyboru: 1,3 m z miedzi beztlenowej zakończony wtykiem mini-jack 3,5 mm lub 3 m z miedzi beztlenowej zakończony wtykiem jack 6,3 mm

Specyfikacja techniczna

 • Typ przetwornika: Isodynamiczny szeregowo hybrydowy Rinaro
 • Typ konstrukcji: Otwarta, wokółuszna
 • Pasmo przenoszenia: 4 - 110,000 Hz
 • Impedancja: 31,6 Ω
 • Wejściowe SPL: 100 dB (1 mW/1kHz)
 • Maksymalne SPL: >130 dB
 • THD: <0.1%
 • Waga: ~430 g

Przetwornik

 • Kształt: Owalny
 • Rozmiar: 102 mm x 73 mm
 • Waga: 82 g
 • Obudowa: ABS z włóknem szklanym
 • Typ membrany: Rinaro ISOPLANAR®
 • Powierzchnia membrany: 4650 mm²
 • Waga membrany: 0,16 g
 • Masa akustyczna: 10,7 kg/m4
 • Typ układu magnesów: Isodynamiczny
 • Rozmiar układu magnesów: 75 mm x 49 mm
 • Strumień magnetyczny: 0,35 T