Nowe urządzenia streamujące i wzmacniacze w klasie G od Arcam

10-06-2024

Kolejne elementy układanki Radia od Arcam of Cambridge już wkrótce w naszej ofercie.

Renomowany brytyjski producent przedstawia parę systemów streamingowych zasilanych wzmacniaczami klasy G oraz nowy flagowy odtwarzacz cyfrowy audio, wzmacniając swoją nagradzaną serię Radia

Grupa HARMAN Luxury Audio zaprezentowała 9-go maja trzy nowe dodatki do serii ARCAM Radia. ARCAM ST25 to odtwarzacz cyfrowy zaprojektowany, aby maksymalizować wydajność systemów opartych na komponentach. Dołącza do niego ARCAM SA35 i ARCAM SA45 – systemy all-in-one, które integrują wzmacniacze klasy G i streaming muzyki w wysokiej rozdzielczości, dostarczając bezkompromisowy dźwięk z pojedynczych obudów.

Nowe trio rozszerza serię Radia do ośmiu modeli, obok wzmacniaczy A5, A15 i A25, odtwarzacza CD5 oraz streamera muzycznego ST5. ST25 bazuje na dziedzictwie swojego poprzednika, nagradzanego ST60, który ustanowił nowe standardy podczas swojego debiutu w 2020 roku. SA35 i SA45 to kolejny krok w ewolucji uznanych systemów all-in-one ARCAM, które są następcami przełomowego SA30. Wykorzystując najnowsze wzmacniacze klasy G piątej generacji ARCAM oraz nową platformę streamingową, SA35 i SA45 przesuwają granice dalej, dostarczając znakomite wrażenia odsłuchowe i użytkowe.

Arcam ST25 streamer

ARCAM ST25 Streamer

Flagowy streamer

ST25 to topowy streamer muzyczny ARCAM, ucieleśniający charakterystyczny styl serii Radia i wprowadzający nowe podejście wewnątrz. Budując na sukcesach ST60, ST25 wprowadza szereg nowych technologii, w tym nową platformę cyfrową audio i streamingową, przeprojektowany liniowy zasilacz toroidalny oraz ulepszony interfejs użytkownika, w tym duży, pełnokolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Pod maską ST25 ma starannie zaprojektowany układ, w tym płaszczyznę masy, która obejmuje całą płytę, skutecznie odprowadzając hałas i zakłócenia z wrażliwych komponentów audio. Wyposażony w najnowszą topologię DAC Hyperstream IV od ESS, ST25 korzysta także z nowego liniowego zasilacza toroidalnego, który pomaga utrzymać niższy poziom hałasu w całym urządzeniu. Z przodu ST25 ma 6,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Łączy się bezproblemowo z siecią Wi-Fi za pomocą aplikacji ARCAM Radia, oferując opcje odtwarzania przez Apple Airplay, Google Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect i Roon. ST25 zawiera również link kontrolny do wzmacniaczy ARCAM Radia, pozwalając dwóm komponentom na wzmocnienie dźwięku dzięki korzyściom z izolowanych komponentów z indywidualnymi zasilaczami. ST25 to doskonały wybór dla audiofilów i oczywisty partner dla zintegrowanego wzmacniacza A25.

Arcam SA35 all-in-one

ARCAM SA35 All-in-One

Potęgi streamingowe

Modele SA35 i SA45 integrują najnowszą platformę streamingową ARCAM, odzwierciedlając technologię zawartą w ST25, i łączą ją z piątą generacją wzmacniaczy klasy G producenta z Cambridge, tworząc dwa wyjątkowe systemy all-in-one. Dodaj swoje ulubione głośniki, a otrzymasz natychmiastowy system hi-fi gotowy do dostarczania pierwszorzędnych wrażeń dźwiękowych.

Modele SA35 i SA45 chętnie przyjmują zarówno klasyczne, jak i nowoczesne konfiguracje audio. Wyposażone w przełączany przedwzmacniacz MC/MM (moving coil/moving magnet), płynnie integrują się z gramofonami, zapewniając autentyczne wrażenia z winylu. Dodatkowo, obsługa HDMI ARC upraszcza połączenia kablowe i kontrolę urządzeń dla użytkowników podłączających kompatybilne telewizory. Oczekuj bezproblemowej konfiguracji i obsługi. Jeśli chodzi o urządzenia bezprzewodowe, moduł Bluetooth aptX Adaptive zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy strumieniujesz muzykę do swojego systemu, czy słuchasz na słuchawkach Bluetooth.

Arcam SA45

ARCAM SA45 All-in-One

Czerpiąc inspirację z A49, dawnego dwu-kanałowego giganta, SA45 może pochwalić się w pełni zbalansowanymi ścieżkami audio cyfrowymi i analogowymi, przeprojektowanym zasilaczem oraz wzmacniaczem klasy G piątej generacji ARCAM, dostarczającym imponujące 180 watów na kanał przy 8 omach i 300 watów przy 4 omach. Z 8,8-calowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości, łącznością Bluetooth 5.2, wyjściami subwoofera i korekcją pomieszczenia Dirac Live, SA45 to poważny kawałek hi-fi. SA35, oferując 120 watów na kanał przy 8 omach i 220 watów przy 4 omach, posiada 6,5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dorównuje SA45 pod względem możliwości streamingowych i gotowości do Dirac. Oba modele są dostarczane z mikrofonem pomiarowym i pilotem zdalnego sterowania, aby ułatwić kalibrację pomieszczenia.

"Byliśmy naprawdę zdumieni entuzjastycznym przyjęciem, jakie otrzymały nasze początkowe modele serii Radia zarówno od konsumentów, jak i branży. Widok ludzi przyjmujących nasze świeże podejście do hi-fi był naprawdę satysfakcjonujący," powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii produktu i planowania HARMAN Luxury Audio. "Nasi inżynierowie pracowali niestrudzenie, aby opracować nowe dodatki, a wyniki są wyjątkowe: nienaganne wzornictwo, elegancka estetyka, przyjazne dla użytkownika funkcje i doskonała wydajność. Nie możemy się doczekać, aby wprowadzić tę trójkę na rynek – to godne dodatki do rodziny ARCAM."

ARCAM oficjalnie zaprezentował trzy nowe modele Radia na wystawie HIGH END audio 9 maja w MOC w Monachium, Niemcy. Wszystkie modele ARCAM Radia posiadają opakowanie wolne od plastiku. Nowe produkty będą dostępne w sprzedaży detalicznej od września 2024 roku.