Nagrody Eisa 2021-2022 przyznane

16-08-2021

Nagrody Eisa 2021-2022

Eisa Awards

Stowarzyszenie Expert Imaging and Sound to społeczność 60 magazynów technologicznych, stron internetowych i komentatorów mediów społecznościowych z 29 krajów. Znana na całym świecie z europejskich nagród EISA, EISA rozpoczęła działalność w 1982 roku, kiedy redaktorzy naczelni pięciu europejskich magazynów fotograficznych zebrali się, aby po raz pierwszy wybrać „Aparat Roku”. Nie mieli pojęcia, że ​​z tego spotkania EISA – European Imaging and Sound Association – wyłoni się kilka lat później. Ten historyczny moment miał miejsce w 1989 roku, po tym jak w międzyczasie do grupy dołączyło kolejnych 10 magazynów fotograficznych.

Ponieważ ilość kategorii i produktów z roku na rok się rozrasta, poniżej prezentujemy tylko wybrane przez nas i znane nam produkty z tych nagrodzonych przez Eisa, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Większość z nich jest już, lub wkrótce znowu będzie dostępna w naszej ofercie.

Zapraszamy do lektury i na odsłuchy w naszym salonie. 

 

1. PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022 - KEF LS50 Meta

Kef LS50 Meta kolumny podstawkowe

Pierwsze LS50 zostały nagrodzone przez EISA i powszechnie docenione, ale inżynierowie KEF-a nie spoczęli na laurach i wprowadzili szereg udoskonaleń, m.in. zastosowali metamateriał w celu wyeliminowania rezonansów przetwornika wysokotonowego. Może się to wydawać drobną modyfikacją, ale rezultaty są słyszalne.

Już wcześniej świetny monitor stał się teraz czymś wyjątkowym i najlepszą propozycją w tej klasie zespołów głośnikowych. Zapewnia wspaniałą scenę dźwiękową z precyzyjnymi lokalizacjami, a do tego dobrze rozwinięty bas.

Jeżeli brakuje miejsca na duże kolumny – czy nawet jeżeli jest go wystarczająco – warto wziąć pod uwagę nadzwyczajne możliwości LS50 Meta, ich awangardowy wygląd i nieskazitelne wykonanie.

Pełny opis KEF LS50 Meta

 

2. GRAMOFON BEST VALUE EISA 2021–2022 - Pro-Ject Debut PRO

Pro-Ject Debut Pro gramofonPrzygotowana z okazji 30-lecia firmy specjalna, wyrafinowana wersja podstawowego gramofonu Pro-Jecta ma wiele udoskonaleń, wśród których jednym z ważniejszych jest nowe ramię z karbonu i stopu metali lekkich.

Talerz jest lepiej wytłumiony i niemagnetyczny, a zawieszenie zarówno ramienia, jak i silnika zostało wzmocnione. Nowa wkładka Pick it Pro jest już zamontowana, a gramofon niemal gotowy do pracy. Gramofon przedstawiony jako "ostateczny wyraz koncepcji Debut" brzmi pewnie i angażująco – to nokaut dla konkurencji, mistrz w swojej klasie.

Pełny opis Pro-Ject Debut PRO

 

3. BEZPRZEWODOWE PODSTAWKOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2021–2022 - KEF LS50 Wireless II

Kef LS Wireless IIWywodzące się z modelu LS50W, wzbogacone tymi samymi udoskonaleniami, które wprowadzono w LS50 Meta, aktywne i bezprzewodowe LS30 Wireless II są czymś znacznie więcej niż parą monitorów.

To kompletny, bezprzewodowy system hi-fi, który połączymy z urządzeniami przenośnymi, siecią i serwisami strumieniującymi. A wszystko to pod kontrolą wszechstronnej i wygodnej aplikacji.

Odtworzymy zarówno pliki wysokiej rozdzielczości, jak i sygnał przesłany przez Bluetooth z telefonu. Ustawienie i konfiguracja są na tyle łatwe, że muzykę usłyszymy po kilku minutach.

Starannie dobrane wzmacniacze i dodana korekcja zapewnia pełne wykorzystanie dwudrożnego układu Uni-Q, czego efektem jest dźwięk nie tylko dokładny i przestrzenny, ale też mocny i swobodny, jakiego zwykle nie spodziewamy się po monitorach tej wielkości. Wyglądają świetnie na dedykowanych podstawkach, ale i na zwykłej półce.

Pełny opis KEF LS50 Wireless II


4. SUBWOOFER HI-FI EISA 2021–2022 - KEF KC62

Kef KC62 subwoofer

Czasami trudno skojarzyć sprzęt, który widzimy, z dźwiękiem, który słyszymy. Przykładem takiego zaskoczenia jest niezwykły subwoofer KC62 – niewielki, z parą 17-cm przetworników, dostarczający jednak niski, dynamiczny i dokładny bas.

KC62 jest tak mały, że można go schować niemal wszędzie, a jego możliwości wiążą się z zaawansowaną techniką i zintegrowanym układem przetworników Uni-Core, przeciwdziałającym wibracjom obudowy i pozwalającym na ograniczenie szerokości obudowy.

Każdy jest podłączony do wzmacniacza 500 W i kontrolowany procesorem DSP. A jeżeli okaże się, że to wciąż mało... można użyć dwóch – zwłaszcza w systemie stereofonicznym.

 

5. SŁUCHAWKI EISA 2021–2022 - Focal Clear Mg

Focal Clear MG Słuchawki

Słuchawki Clear już w pierwszej wersji były wspaniałe, a wraz z pojawieniem się modelu Clear Mg w naszym zasięgu jest jeszcze lepszy dźwięk. Zmiany obejmują membrany przetworników – z czystego magnezu (stąd symbol Mg w symbolu), dokładniejsze ustawienie przetworników względem uszu i skuteczniejsze tłumienie rezonansów w muszlach.

Dźwięk jest jak wcześniej swobodny i otwarty, ale bardziej precyzyjny, czysty i szybki. Odkrywa jeszcze więcej detali i kreuje realistyczną atmosferę akustyczną przed głową, a nie w jej środku. Clear Mg są bardzo wygodne, a dodatkową przyjemność czerpiemy z ich rewelacyjnego wyglądu i wykonania.

Pełny opis słuchawek Focal Clear MG

 

6. WZMACNIACZ STRUMIENIUJĄCY EISA 2021–2022 - Cambridge Audio EVO 150

Cambridge Audio EVO 150 wzmacniacz streaming

Cambridge Audio EVO 150 to urządzenie kompaktowe, wszechstronne i wydajne. Podłączymy do niego nawet "trudne" kolumny i wypełnimy duże pomieszczenie mocnym dźwiękiem. Muzyka może płynąć ze smartfona, komputera i serwisu strumieniującego. EVO 150 jest wszystkim, czego wielu użytkowników może potrzebować teraz i w przyszłości.

Wspaniałe wyposażenie obejmuje wejścia zbalansowane, przedwzmacniacz gramofonowy i wiele innych funkcji, więc wrażenie robi też sposób, w jaki wszystko zorganizowano – obsługa jest bardzo łatwa, poczynając od instalacji po sterowanie aplikacją StreamMagic. Z EVO 150 pożytek będzie miała cała rodzina.

Pełny opis Cambridge Audio EVO 150

 

7. ODTWARZACZ MUZYCZNY HIGH-END EISA 2021–2022 - HiFi Rose RS150

Rose RS150 odtwarzacz audio-video streamer multiformat

Już sam wygląd Rose RS150 robi wrażenie i wywołuje spore oczekiwania. To solidna konstrukcja z szerokim, zapełnionym grafiką wyświetlaczem dotykowym, który jednak nie jest dekoracją, lecz przede wszystkim poważnym narzędziem do obsługi tego ekstremalnie uniwersalnego odtwarzacza i przetwornika C/A.

Z jego pomocą zagramy praktycznie wszystko, poczynając od strumieni Bluetooth aż po materiały wysokiej rozdzielczości, z możliwością instalacji pamięci SSD, co połączy odtwarzacz z muzyczną biblioteką. Brzmienie jest bardzo dojrzałe, bogate i detaliczne. To bardzo udany debiut nowej koreańskiej marki.

Pełny opis Rose RS150

 

8. PRZETWORNIK C/A EISA 2021–2022 - Cambridge Audio DacMagic 200M

Cambridge Audio DacMagic 200M

Cambridge Audio zajmuje się przetwornikami C/A już od 1994 roku, a zdobyte doświadczenie widać w najnowszym urządzeniu serii DacMagic. W 200M nawiązano do wcześniejszych projektów solidnością i łatwością obsługi, dodając do tego szerokie spektrum obsługiwanych formatów, aż po 768 kHz/24 bity i DSD512 (przez wejście USB).

200M, wygodny i funkcjonalny, jest nie tylko doskonałym urządzeniem na biurko, pozwalającym podłączyć słuchawki, ale może też być pełnowartościowym komponentem głównego systemu audio, ożywiając jego brzmienie odważną wyrazistością i ekspresyjną detalicznością.

 

9. WKŁADKA GRAMOFONOWA EISA 2021–2022 - Ortofon 2M Black LVB 250

Ortofon 2M Black LVB 250 - wkładka gramofonowaW ostatniej wersji długowiecznej wkładki 2M, ozdobionej wizerunkiem Beethovena, oddano hołd słynnemu kompozytorowi z okazji 250. rocznicy jego urodzin. Do takiej sygnatury dopasowano charakter brzmienia – aksamitny, wyrafinowany, szczególnie odpowiedni do muzyki klasycznej, jazzowej i akustycznej.

Nowe zawieszenie połączono z igłą i wspornikiem podobnym jak we wkładce MC Cadenza Black. Scena dźwiękowa jest solidna, stabilna i precyzyjna, z wyjątkową głębią i płynnością, nadzwyczajnie procentującą przy odtwarzaniu instrumentów smyczkowych.

 

10. ODTWARZACZ UHD EISA 2021–2022 - Reavon UBR-X200

Reavon UBR-X200 odtwarzacz Blu-Ray UHD

Reavon UBR-X200 zapewnia dużą uniwersalność – jest przygotowany do odtwarzania płyt Ultra HD Blu-ray, DVD, CD, SACD i DVD-Audio, także plików wysokiej rozdzielczości przez USB i sieci. Wykonanie obudowy jest pierwszorzędne, a wewnątrz pracuje ośmiokanałowy DAC Burr-Browna i kość MediaTek.

Wyposażenie obejmuje zbalansowane wyjścia audio, menu ekranowe pozwala obserwować wszystkie ustawienia, a podświetlany pilot będzie pomocny w salonie kinowym. To obecnie najlepszy odtwarzacz dla fanów fizycznych nośników.

 

11. SYSTEM SŁUCHAWKOWY EISA 2021–2022 - Naim Uniti Atom Headphone Edition

Naim Uniti Atom wzmacniacz słuchawkowy

Obserwując niepowstrzymany wzrost popularności słuchawek, Naim wszedł do tej gry ze specjalną wersją swojego najtańszego zintegrowanego systemu Uniti Atom, wyspecjalizowaną do obsługi słuchawek – chociaż nieograniczoną tylko do tego zadania.

Technika wzmacniaczy została ściągnięta z referencyjnych konstrukcji Statement i sprzęgnięta z funkcjami sieciowo-strumieniującymi. Zbalansowane i niezbalansowane wyjścia słuchawkowe ucieszą najbardziej wymagających użytkowników słuchawek.

Urządzenie może też służyć jako przedwzmacniacz podłączony do końcówek mocy lub kolumn aktywnych. W każdej konfiguracji dźwięk jest silny, bezpośredni i przekonujący.

 

12. PROJEKTOR KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022 - Sony VPL-VW590ES

Sony VPL-VW590ES projektor 4K

Zajmując najwyższe miejsce w aktualnej ofercie kina domowego Sony, projektor VPL-VW590ES korzysta z działania dynamicznej przysłony, zachowując jednocześnie przystępność cenową projekcji opartej na lampie.

Kluczem do jego statusu premium jest użycie prawdziwie natywnej optyki 4K bez uciekania się do przełączania lustrzanego – wykorzystuje trzy panele SXRD o rozdzielczości 4096 × 2160, które są w stanie zapewnić zarówno biel, jak i kolor z maksymalną dostępną jasnością 1800 lumenów.

Nowy procesor Sony „X1 For Projector”, oparty na technologii zastosowanej w telewizorach Bravia, zapewnia poprawę jakości HDR klatka po klatce, technologię 4K Motionflow i skalowanie w górę Super Resolution. Rezultatem są obrazy projekcyjne na dużym ekranie o prawdziwie kinowej jakości, ze spektakularnymi szczegółami i głębokim kontrastem.

Pełny opis Sony VPL-VW590ES

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W powyższym artykule wykorzystaliśmy tekst i zdjęcia zawarte na stronach:

Magazyn Audiohttps://audio.com.pl/

                         https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/28692-nagrody-eisa-2021-2022-rozdane

Eisa - Expert Imaging and Sound Associationhttps://eisa.eu/