AudioSolutions Figaro MKII - premiera podczas Munich High End Show

14-05-2023

AudioSolutions Figaro MKII - nowa wersja naszej niezwykle udanej i popularnej linii. Nowa, zdecydowanie efektywniejsza obudowa, lepsze głośniki basowe, poprawione zwrotnice i układ głośnika wysokotonowego, poprawiona stabilność i izolacja od podłoża, a wszystko to w bardzo nowoczesnym designie, dzięki niezwykłym wersjom wykończenia obudów.

Z dumą prezentujemy Państwu drugą generację Figaro!

Rewolucyjny model Figaro MK1 został wprowadzony na rynek 2018.02.06 i zaprezentowany na monachijskim High-End Show 2018. Figaro! od razu zyskało sławę dzięki osiągom w swoim przedziale cenowym. Jednym z modeli, który zadebiutował na targach Monachium 2018 był Figaro XL. Był to wyjątkowy, symetryczny układ głośników, który od razu po pokazie został nagrodzony. Do dziś Figaro XL nie ma zamiennika i nasza konkurencja nie może zaoferować głośnika o takiej skali w tej cenie i parametrach. Teraz kontynuujemy sagę Figaro! z Figaro! MK2

AudioSolutions Figaro MKII bordeux

Najbardziej udana seria głośników w historii produktów AudioSolutions w mocno odświeżonej o jeszcze lepszej wersji. Zmiana wizualna jest dość znacząca, ponieważ stała się znacznie bardziej nowoczesna. Wierzcie lub nie, ale przekrój głośnika pozostał taki sam, podobnie jak proporcje i wiele innych aspektów technicznych, które sprawiły, że Figaro (mk1) jest najlepszym głośnikiem w swoim przedziale cenowym. Jednak nowy Figaro to nie tylko wizualny lifting. Mimo że poprzednia wersja była rzeczywiście przełomowym głośnikiem na rynku, wciąż było kilka rzeczy, które można było ulepszyć, a po pięciu latach produkcji zebraliśmy wystarczająco dużo informacji o zmianach, które chcielibyśmy wprowadzić, i uruchomiliśmy dużą aktualizację dla tej niesamowitej linii.

AudioSolutions Figaro MKII Grey

Jedną z najbardziej oczekiwanych przez klientów aktualizacji jest system nóżek, który w nowym modelu został zmieniony na podpory z kolcami. Głośnik nie tylko będzie stał bardziej stabilnie, ale jego styk z podłożem został zminimalizowany. Figaro MKII zostały wyposażone w dedykowane przetworniki basowe firmy Sb Acoustics (w porównaniu do przetworników średnio-niskotonowych w poprzedniej wersji). Odpowiedź dźwiękowa i artykulacja uległy zauważalnej poprawie. Aktualizacja Mini-Horn nie była konieczna, ale wprowadziliśmy również drobne ulepszenia. Niewielka różnica w geometrii daje nieco szerszy zakres pracy, zwłaszcza w samym górnym paśmie częstotliwości. Zwrotnice zostały zaktualizowane o cewki powietrzne z grubszych drutów, a także nowy układ PCB, który ma nieco mniej przesłuchów. Nadal używamy zacisków WBT Next-Gen dla Figaro i planujemy dodać drugą parę zacisków do większych modeli, aby obsługiwać Bi-Wiring lub Bi-Amping.

AudioSolutions Figaro MK II Brown

Najważniejsza i największa aktualizacja dotyczy oczywiście samej konstrukcji obudowy. W poprzedniej wersji zastosowaliśmy obudowę Self-Locking, która była przełomem w naszej produkcji i po raz pierwszy zaprezentowana w głośnikach Overture MK2 2015 11 06 podczas Warsaw Audio Video Show. Była to bardzo obiecująca technologia, którą rozwijano przez ponad trzy lata. Po aktualizacjach w obudowie Self-Locking, wprowadziliśmy ją w głośniku Figaro MK1 w dniu 2018 02 06 i efekt końcowy był niewiarygodnie dobry. Ten sukces zachęcił nas do nieszablonowego myślenia i pójścia jeszcze dalej. Po cichu zaczęliśmy pracować z zupełnie innym podejściem, które nie wiąże obudowy z jedną monolityczną strukturą, ale raczej ma pewną plastyczność między powierzchniami o różnej masie i gęstości, która przekształca energię wibracji w ciepło na styku dwóch powierzchni. Ta technologia już po pierwszych testach okazała się mieć znacznie większy potencjał. Po zaledwie około 1,5 roku mieliśmy już w pełni działającą nową konstrukcję obudowy, którą wprowadziliśmy w serii Virtuoso 1.05.2019. Jest to system Cabinet-In-a-Cabinet (CIC). Ten system okazał się mieć tak ogromny potencjał, że zdecydowaliśmy się zaprzestać dalszych prac nad samozamykającą się konstrukcja w Figaro I i poświęcić się opracowywaniu systemu CIC. Figaro Mk2 ma teraz w pełni funkcjonalną obudowę Cabinet-In-a-Cabinet (CIC), zaczerpniętą bezpośrednio ze znacznie droższej serii głośników – Virtuoso. Jest to główna i najbardziej znacząca aktualizacja nowych głośników Figaro.

AudioSolutions Figaro MK II White

Nowy Figaro zostanie wprowadzony na rynek z ekskluzywnym wykończeniem „Bespoke”, obejmującym sześć kolorów satyny i szczotkowanego metalu ze złotymi akcentami z przodu, po bokach i z tyłu. Później wprowadzimy wykończenie „Standard” z czterema mniej jaskrawymi i bardziej mieszanymi błyszczącymi kolorami bez złotych akcentów. Uważamy, że wykończenie „Standard” spodoba się osobom, które chciałyby, aby ich głośniki były bardziej „w fazie” z całym systemem, podczas gdy wykończenie „Bespoke” z pewnością przyciągnie osoby, które lubią podkreślać rzeczy i kontrasty w stylu.

AudioSolutions Figaro MK II Blue

Parametry techniczne pary Figaro M, które zostaną zaprezentowane na monachijskim pokazie high-end w hali 3 K09:

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 1138 mm x 270 mm (396 mm z podporami) x 472 mm
  • Waga: 45 kg/szt
  • Waga transportowa: 49 kg
  • Czułość: 91,5 dB przy 2,83 V 1 m
  • Nominalna moc wyjściowa: 170 W rms
  • Maksymalna przenoszona moc: 340 W
  • Impedancja: nominalna 4,0 omów
  • Częstotliwość podziału: 400 Hz; 4000 Hz
  • Pasmo przenoszenia (w pomieszczeniu): 30-25000 Hz
  • Przetworniki: 2,5-centymetrowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, 15,2-centymetrowy papierowy stożek ER, dwa 18,3-centymetrowe papierowe przetworniki niskotonowe ER

AudioSolutions Figaro MK II