Auralic VEGA G2 - DAC strumieniujący

  • szt.
  • 24 999,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Auralic Vega G2 - DAC strumieniujący.

Vega G2 to streamujący DAC - według słów przedstawiciela firmy, ma on szansę stać się nowym wzorcem dla DACów. Mocne słowa, bardzo mnie ciekawi czy będą miały pokrycie w odsłuchowej praktyce. Od strony technicznej rzeczywiście Vega G2 prezentuje się mocno - bazując na dobrze znanej platformie obliczeniowej Tesla, DAC ten jest pierwszym w historii przemysłu muzycznego urządzeniem uniezależnionym od częstotliwości sygnału źródłowego. Vega G2 buforuje dane w taki sposób by nie musieć się odwoływać do częstotliwości źródła. Zamiast tego bazuje na ultra precyzyjnych Dual 72 Femto Master Clocks.

Jak nie ma uzależnienia od innego zegara to i nie ma jittera - genialne, no nie? Regulacja głośności będzie realizowana dość kosztownym układem pasywno-analogowym.

Cechami wspólnymi dla nowych produktów są dbałość o zachowanie higieny przesyłowej na najwyższym poziomie - galwaniczna izolacja wszystkich wejść, ultra czyste zasilanie, obudowa wykonana z litego kawałka aluminium chroniąca przed zakłóceniami elektro-magnetycznymi, zegary Dual Femto Clock.
Lightning Link

Wszystkie elementy toru łączy Lightning Link: komunikacja dwukierunkowa 18Gbps - będzie to stanowić gwarancję niezakłóconego ruchu danych nawet w przypadku plików ultra-hi-res. To co odróżniać będzie Lightning Link od innych połączeń opartych o HDMI-podobne I2S to pozbycie się problemów z jitterem. Zegar urządzenia docelowego (Vega G2) będzie zegarem sterującym również dla innych podłączonych urządzeń przejmując nad nimi kontrolę. Aries G2 będzie więc idealnie zsynchronizowany z Vega G2. Lightning przejmie kontrolę również nad takimi aspektami jak głośność, kontrola procesora itd. spinając wszystkie elementy systemu jakby to było jedno urządzenie.

 

DAC strumieniowy VEGA G2 jest urządzeniem, które bezbłędnie przetwarza wszystkie współczesne cyfrowe formaty muzyczne o najwyższej rozdzielczości, do DSD512 i PCM 32-bit / 384K. Jednak VEGA G2 jest również w pełni funkcjonalnym streamerem, zdolnym do łączenia się bezpośrednio z cyfrowymi źródłami muzyki. W porównaniu z oryginalną wersją VEGA, VEGA G2 posiada zupełnie nową strukturę, wykorzystując platformę Tesla do buforowania, przetwarzania i starannego regulowania dostarczaniem sygnału źródłowego do customowego chipa DAC. Po raz pierwszy w branży audio jest to DAC, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego: VEGA G2 buforuje dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. Nigdy wcześniej DAC nie potrafił całkowicie zarządzać czasem z własnym zegarem - w tym przypadku niezwykle precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master.

Sercem VEGA G2 jest platforma Tesla AURALiC, wyposażona w czterordzeniowy chip A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Dodając do tego nową izolację galwaniczną, która umożliwia transmisję danych między obwodami pierwotnymi całkowicie oddzielonymi fizycznie, jednostki Dual Low-Noise Linear Purer-Power, jest jasne, że ten DAC uzyskuje sygnał analogowy tak czysty, jak tylko to możliwe.

W pełni pasywna kontrola głośności, to kolejna nowa funkcja pojawiająca się w VEGA G2. Opiera się ona na unikalnej sieci rezystorów drabinowych zbudowanej przez firmę AURALiC i pobiera dokładnie zerowy prąd po jej ustawieniu. Prąd zerowy jest równy zerowej interferencji i jest to kolejna innowacja VEGA G2, która odzwierciedla wręcz obsesyjną dbałość o szczegóły. Wraz z modułem wyjściowym ORFEO klasy A, zainspirowanym klasycznymi projektami analogowymi, rezultatem końcowym jest niesamowicie wierny poziom prezentacji muzycznej.


Wraz z technologią Lightning Streaming, AURALiC VEGA G2 przejmuje wszystkie funkcje transmisji strumieniowej i łączność dedykowanego streamera. Po podłączeniu przez sieć Ethernet do sieci domowej, dostępne są wszystkie funkcje Lightning Streaming. Kontrola użytkownika odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji sterującej iOS AURALiC Lightning DS, a instalacja serwera Lightning Server dla VEGA G2 została ułatwiona dzieki nowemu interfejsowi internetowego z dowolnego smartfona, tabletu lub komputera. VEGA G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready, co zapewnia płynną integrację z oprogramowaniem Roon.

G2

W ramach serii G dochodzą jeszcze SIRIUS G2 Upsampling Processor i LEO G2 Femto Reference Clock. SIRIUS G2 to potężny cyfrowy procesor audio kompatybilny z większością urządzeń DAC, jednak swoje największe mozliwości pokazuje podczas pracy w połączeniu z innymi komponentami serii G, takimi jak ARIES G2 i VEGA G2. SIRIUS G2 stosuje najlepsze dostępne technologie przeznaczone dla najbardziej wymagających wyzwań związanych z przetwarzaniem sygnału, takich jak upsampling i korekcja przestrzeni. LEO G2 natomiast zajmuje się kompleksową synchronizacją sygnałów, a komunikując się z innymi produktami serii G za pomocą Lightning Link, zapewnia podstawę dla najniższego poziomu jitter i szumów, dosłownie wspierając cały system w synchronizacji z nowym poziomem jakości dźwięku.
Urządzenia serii G zostały zaprojektowane nie tylko dla wybitnych osiągów osobno, ale również do odgrywania istotnych ról w najbardziej ściśle związanych ze sobą komponentach oferowanych przez firmę AURALiC. Prawdziwy potencjał każdego elementu zostanie osiągnięty wówczas, gdy są one łączone przy użyciu nowego protokołu komunikacyjnego AURALiC Lightning Link, maksymalizując zalety technologii poszczególnych komponentów i tym samym tworząc finalny cyfrowy system audio najwyższej klasy.

 

Lightning Link to dwukierunkowe sprzężenie o niskim poziomie jitter, 18 Gb / s, które wykorzystuje szybkie złącze sprzętowe typu HDMI, zapewniając doskonałą kontrolę transmisji. Lightning Link sprawia, że muzyka nawet w ultra-wysokich rozdzielczościach zabrzmi jak nigdy dotąd.

W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI opartych na I2S, dwukierunkowy Lightning Link umożliwia działanie bez jitteru wszystkim urządzeniom w danym systemie. Zegarowanie informacji z urządzeń docelowych, takich jak VEGA G2, potrafi zapewnić perfekcyjną synchronizację danych ARIES G2. Lightning Link przenosi również dane sterujące systemem do wszystkich elementów, począwszy od regulacji głośności po konfigurację silnika procesora, co pozwala wszystkim połączonym urządzeniom AURALiC na jednolity, zunifikowany interfejs sterowania.