Auralic ARIES G2 - streamer

  • szt.
  • 16 999,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Auralic Aries G2 - streamer.

Aries G2 to odtwarzacz (streamer) plików lub jak to określa producent - Wireless Streaming Bridge lub Streaming Transporter. Urządzenie stanowi pomost pomiędzy systemem magazynowania plików, a DACkiem i resztą sytemu audio. Może działać tak jak najczęściej to się obecnie odbywa - pobierając pliki z komputerów lub dysków NAS w sieci domowej, ale jest również idealnym rozwiązaniem dla osób nie lubiących komputerów - po włożeniu do wewnątrz dysku HDD lub SSD 2.5” staje się samodzielnym, wydajnym serwerem. W przypadku napędu SSD - bezszelestnym. Obsługuje wszystko począwszy od dysków podpiętych pod USB, po serwisy streamujące i radio internetowe. Działa bezprzewodowo niezależnie od wielkości i typu plików - z tego to Auralic zawsze był znany.

Cechami wspólnymi dla nowych produktów są dbałość o zachowanie higieny przesyłowej na najwyższym poziomie - galwaniczna izolacja wszystkich wejść, ultra czyste zasilanie, obudowa wykonana z litego kawałka aluminium chroniąca przed zakłóceniami elektro-magnetycznymi, zegary Dual Femto Clock.

 

ARIES G2 jest urządzeniem, które jednoczy źródła muzyki o najwyższych rozdzielczościach i dostarcza je do Twojego DAC’a poprzez niezawodne i precyzyjne złącza wyjściowe, w tym interfejs AURALiC Lightning Link, szybkie USB audio 2.0, AES / EBU, cyfrowe koaksjalne oraz TOSLINK. Procesor ARIES G2 jest o 50% szybszy od oryginalnego ARIES Streaming Bridge, z dwukrotnie większą pamięcią systemową i masową. Oznacza to jeszcze łatwiejszą obsługę rozdzielczości do DSD512 i PCM 32bit / 384K.
Zastosowanie AURALiC Lightning Streaming umożliwia ARIES G2 łączenie się z plikami muzycznymi w istniejącej sieci Wi-Fi, jak również oferuje dodatkowe funkcje, takie jak listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw, bit-perfect, czy multiroom. Wszystko to kontrolowane jest poprzez aplikację AURALiC na iOS, Lightning DS lub dostęp do programu Lightning za pośrednictwem nowego interfejsu internetowego na każdym urządzeniu smart. Oprócz zgodności z AirPlay, ARIES G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon, co czyni go jednym z najbardziej elastycznych streamerów dostępnych w świecie hi-fi.

G2

Wszystkie elementy toru łączy Lightning Link: komunikacja dwukierunkowa 18Gbps - będzie to stanowić gwarancję niezakłóconego ruchu danych nawet w przypadku plików ultra-hi-res. To co odróżniać będzie Lightning Link od innych połączeń opartych o HDMI-podobne I2S to pozbycie się problemów z jitterem. Zegar urządzenia docelowego (Vega G2) będzie zegarem sterującym również dla innych podłączonych urządzeń przejmując nad nimi kontrolę. Aries G2 będzie więc idealnie zsynchronizowany z Vega G2. Lightning przejmie kontrolę również nad takimi aspektami jak głośność, kontrola procesora itd. spinając wszystkie elementy systemu jakby to było jedno urządzenie.

 

Istnieje możliwość zainstalowania dowolnego dysku 2,5" lub zamówić Aries G2 z fabrycznie zainstalowanym dyskiem. Standardowo Aries G2 jest bez dysku.