Auralic Aries G1

  • szt.
  • 9 990,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Auralic Aries G1 - transport plików cyfrowych.

Auralic Aries G1 spełnia funkcjonalnie rolę transportu strumieniowego, a więc nie ma wbudowanego przetwornika CA. Może pobierać sygnał audio z zasobów sieciowych, pamięci masowych podłączonych poprzez USB, jak i platform internetowych, takich jak chociażby Spotify, Tidal, Qubuz, czy kanałów radia internetowego. Do lokalnej sieci można się podłączyć przez Ethernet lub WiFi. Na wyposażeniu jest też obsługa AirPlay, SongCast i Bluetooth.

Obsługiwane są pliki AAC, AIFF, ALAC, APE, DFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WV, WMA. Pliki DSD są obsługiwane zarówno w formie natywnej jak i DoP (DSD over PCM).

Sygnał do zewnętrznego przetwornika CA można wyprowadzić przez wejścia XLR AES, koncentryczne RCA, optyczne Toslink lub USB.

Aries G1 czerpie z doświadczeń wcześniejszego odtwarzacza strumieniowego Aries. Wykorzystuje on możliwości platformy Lightning, czyli infrastruktury, którą Auralic opracował dla swoich odtwarzaczy strumienowych. Dostępne są takie funkcjonalności jak playlisty na urządzeniu, buforowanie w pamięci, odtwarzanie bez przerw pomiędzy utworami, czy praca typu Multi-Room w trybie Bit-Perfect - wszystko to mieści się w standardowej funkcjonalności platformy Lightning. Użytkownik może do sterowania urządzeniem wykorzystać aplikację na system iOS o nazwie Lightning DS. Działa ona jako główny interfejs do obsługi, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do wielu funkcji także w przypadku G1. Urządzenie może działać jako końcówka RoonReady. Wstępną konfigurację oraz późniejsze zmiany konfiguracji można nanosić poprzez przeglądarkę internetową.

Zapożyczono też rozwiązania z serii Premium Auralic, czyli linii G2. Aries G1 wspiera strumieniowanie w rozdzielczościach aż do DSD512 oraz PCM 32bit/384 i to poprzez sieć WiFi. Co więcej, główny procesor jest taki sam, jak w najwyższej linii Auralic Aries G2, która zadebiutowała w zeszłym roku. Platforma Tesla G2 posiada procesor o 50% szybszy, aniżeli posiadał stary Aries. Poza tym dwukrotnie powiększono pamięć systemową (do 2GB) oraz pamięć na dane (do 8GB), a to wszystko jest wspomagane przez pamięć podręczną (cache) o wielkości 1GB.

Z zewnątrz urządzenie też przypomina najwyższą linię firmy Auralic. Konstrukcja obudowy (wymiary 340*80*320mm) wykorzystuje rozwiązanie Unity Chassis z serii G2. Wykonana z anodyzowanego na czarno aluminium obudowa jest zmodernizowana o przyciski na przednim panelu, które upraszczają nawigację. Można także użyć funkcję Smart-IR, dzięki czemu urządzeniem można sterować praktycznie z każdego pilota na podczerwień. Przedni panel zapożycza też z serii G2 kolorowy wyświetlacz True Color o odpowiadającej wyświetlaczom retina rozdzielczości. Ponadto w G1 zastosowano podwójne zasilanie liniowe Purer-Power, dokładnie takie, jak w G2. Izoluje ono sekcję cyfrową od analogowej, co ma zapewnić mniejsze szumy i lepszy dźwięk.