AudioSolutions Virtuoso B - kolumny podstawkowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: AudioSolutions
 • Dostępność: Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66 Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66
 • para
 • 45 990,00 zł / para
 • Oblicz_raty_duckblue

AudioSolutions Virtuoso B - kolumny podstawkowe klasy hi-end, trójdrożne, z technologią zaadaptowaną z topowej serii Vantage 5th Anniversary. Cena kolumn za parę, bez podstawek.

AudioSolutions Virtuoso B - kolumny podstawkowe klasy hi-end, trójdrożne, z głośnikiem basowym skierowanym w dół.

Trójdrożny system głośników z portem bass-reflex. Wysoce usztywniony szkielet wewnętrzny, ze skomplikowaną konstrukcją obudowy Box-in-a-Box i wielowarstwowymi ścianami. Zainspirowany głośnikami Vantage Anniversary z wieloma zaawansowanymi technologiami, poprawionymi tak, aby pasowały do naszej platformy nowej generacji. Wierzymy, że Virtuoso to początek zupełnie nowej generacji kolumn w AudioSolutions.

 • Box-in-a-Box

System box-in-a-box opiera się na wewnętrznej strukturze z rozbudowanymi szkieletowymi usztywnieniami, które zapewniają wysoką sztywność obudowy i kontrolują pierwotne wibracje wytwarzane bezpośrednio przez przetworniki. Ta wewnętrzna osnowa pokryta jest lekkim materiałem, tworząc wewnętrzne pudełko. Lekkie ściany mają bardzo niską bezwładność i nie magazynują energii. Z tego powodu charakterystyka tłumienia wewnątrz obudowy jest bardzo dobra. Pudełko zewnętrzne mocuje się bezpośrednio do i nad pudełkiem wewnętrznym. Stosując gęstszy materiał o wyższych stratach wewnętrznych eliminujemy wszelkie wysokie skoki Q, które mogą być przenoszone z wewnętrznej struktury. Pudełko zewnętrzne działa w parze z pudełkiem wewnętrznym poprzez wzajemne tłumienie. Specjalnie obliczony punkt i kształt złącza narożnego jeszcze bardziej zwiększa siły konstrukcyjne. Powstała obudowa ma takie same właściwości jak obudowy aluminiowe lub kompozytowe, ale nie dodaje wibracji o wysokiej częstotliwości i harmonicznych, które są powszechne w tego typu obudowach.

 • Innowacyjna, wielowarstwowa konstrukcja samozamykającej się obudowy

Virtuoso korzysta z różnych grubości ścianek w całej obudowie. Używamy materiałów o różnej grubości i gęstości, łącząc je tak, aby każda warstwa miała inne częstotliwości rezonansowe. Ta technika pozwala nam tłumić drgania wewnątrz tych materiałów. Cienka warstwa kleju poliuretanowego pomiędzy materiałami ma grubość 0,1-0,15 mm i tworzy unikalną warstwę, która pomaga zamieniać energię ze ścian na ciepło (pochłania energię mechaniczną) i pomaga intensywnie tłumić całą konstrukcję. Grubość ścian bocznych, ścianki przedniej i tylnej głośnika nie jest jednakowa na całym obwodzie. Ciągle się zmienia. Ta technika nie tylko służy jako ładnie zakrzywiona powłoka zewnętrzna, ale także wspomaga różnicowe tłumienie drgań, gdy przetwornik pracuje przy wysokim ciśnieniu. Ta technika wraz z technologią „pudełko w pudełku” tworzy złożony system obudów. Takie rozwiązanie konstrukcji stosuje niewielu producentów z najwyższej półki.

 • Przetwornik średnio-tonowy o rozszerzonym paśmie pracy

AudioSolutions wykorzystuje unikalną koncepcję rozszerzonego zakresu średnich tonów. Podczas gdy większość systemów wykorzystuje punkty podziału w zakresie 700-2500 Hz, uważamy, że posiadanie systemu trójdrożnego i szerokiego pasma średnio-tonowego ma kluczowe znaczenie. Chociaż ta metoda tworzy nieco węższe okno odsłuchowe, korzyści z niej płynące są znacznie większe i warto do nich dążyć.

Ludzkie ucho ma nierówną czułość w całym paśmie audio. Jesteśmy naturalnie mniej wrażliwi na nieprawidłowości w zakresie niskich i wysokich częstotliwości, ale nasze ucho jest niezwykle wrażliwe na średnie częstotliwości w zakresie 1000-2000 Hz. Każdy przetwornik ma naturalnie występujące nieregularności w całym spektrum, czyli zniekształcenia, które sprawiają, że każdy przetwornik brzmi z nadrukowanym unikalnym charakterem (tj. metalicznym dźwiękiem). Słychać to między dwoma przetwornikami (tj. średnio-tonowym i wysoko-tonowym) podczas odtwarzania muzyki, jeśli punkt podziału znajduje się gdzieś w pobliżu tego wrażliwego obszaru 1000-2000 Hz. Zjawisko to jest słyszalne i odbierane jako niezrównoważony, szorstki lub męczący dźwięk i niweluje główny cel głośnika - odtworzenie dźwięku i emocji jak w rzeczywistości. Fizycznie niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie naturalnie występujących zniekształceń w przetworniku, ale możemy trzymać się z dala od najbardziej wrażliwych obszarów, w których nasze ucho jest najmniej wrażliwe. Zasada stojąca za tym jest bardzo prosta - ludzkie zmysły nie są w stanie dokładnie rozróżnić pojedynczego bodźca, ale mogą być niezwykle dokładne w rozróżnianiu najmniejszych różnic, jeśli obecne są dwa bodźce.

Najprostszy przykład - cały papier jest biały i nie możesz stwierdzić, jak białe są poszczególne arkusze, dopóki nie zbliżysz ich do siebie. Porównując dwa z nich można łatwo stwierdzić, który z nich jest bielszy, nawet jeśli jest to najmniejsza zmiana koloru. To samo działa na dźwięk. Jeśli masz skrzyżowane dwa przetworniki w najbardziej wrażliwym rejonie – natychmiast słyszysz przesunięcie tonalne przetworników, różne nieregularności, a ogólny dźwięk jest daleki od naturalnego. Utrzymywanie punktów zwrotnicy jak najdalej od tego regionu pozwala usłyszeć większość informacji (najbardziej wrażliwych informacji) pochodzących od jednego przetwornika i niepociętych przez zwrotnicę.

Przetwornik średnio-tonowy Virtuoso Extended Band obejmuje pasmo od 500 Hz do 7000 Hz. To prawie 4 oktawy najważniejszych informacji muzycznych, które są nierozdzielone między różne przetworniki. Dzięki tej koncepcji możemy śmiało powiedzieć, że prawdopodobnie mamy najbardziej naturalnie brzmiące głośniki spośród wszystkich.

 

Dane techniczne:

 • Wymiary (WxSxG): 450mm x 297mm x 478mm; 
 • Wymiary ze stojakiem (WxSxG): 1225mm x 391mm x 547mm;
 • Waga bez podstawy: 23 kg/szt
 • Waga z podstawą: 37 kg/szt 
 • Waga przesyłki: 60 kg
 • Czułość: 91,5 dB @ 2,83 V 1 m
 • Moc znamionowa: 130 W rms
 • Moc maksymalna: 260 W;
 • Impedancja: nominalna 4,0 omów
 • Częstotliwość podziału : 500 Hz; 7000 Hz
 • Pasmo przenoszenia (środowisko w pomieszczeniu): 30-30000 Hz
 • Przetworniki: 3-centymetrowy głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, 16,5 cm, średni stożek papierowy Hard Pulp, jeden 19-centymetrowy stożkowy przetwornik basowy Hard Pulp