Anthem STR - system dzielony stereo, przedwzmacniacz i końcówka mocy. Używany. RATY 30x0%

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Używane audio
  • Dostępność: Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66 Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66
  • kpl.
  • 47 900,00 zł 31 900,00 zł / kpl.
  • Oblicz_raty_duckblue

Anthem STR - system dzielony - przedwzmacniacz + końcówka mocy. Używany, od naszego klienta.

Anthem STR - system dzielony - przedwzmacniacz + końcówka mocy. Używany, od naszego klienta. Kupiony w grudniu 2020. Stan wizualny i techniczny perfekcyjny. Komplet akcesoriów i oryginalne opakowania.

Rewolucyjny nowy przedwzmacniacz STR oparty jest na zupełnie nowej platformie. Daje większą kontrolę i posiada udoskonalenia: więcej opcji połączeń i możliwość wykorzystania bardziej zaawansowanych technologii. A to wszystko w jednym urządzeniu! Łączy zalety zaawansowanych przedwzmacniaczy z mocą procesora, a także funkcje, takie jak wiodący DAC, System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC™, indywidualnie regulowany poziom basu dla wyjść subwoofera mono lub stereo, wejścia phono MM i MC - znacznie więcej funkcji niż przeciętny przedwzmacniacz.

SPECYFIKACJA
• wysokiej wydajności przedwzmacniacz
• kompatybilny z Systemem Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC™
• zarządzanie basem dla dwóch subwooferów: dla sygnału mono i stereo
• próbkowanie źródeł z niższej rozdzielczości aż do 32-bit / 192 kHz
• asynchroniczny DAC USB obsługuje sygnały 32-bitowe / 384 kHz PCM oraz DSD 2,8 / 5,6 MHz
• wejścia S/PDIF koaksjalne, optyczne i zbalansowane AES / EBU dla sygnałów do 192 kHz
• wkładki phono MM i MC, zbalansowane XLR i pojedyncze wejścia analogowe RCA
• wyświetlacz graficzny na panelu przednim dla łatwej nawigacji
• zbalansowane wyjście dla wszystkich kanałów w tym dla dwóch subwooferów
• home Theater Bypass Mode: tryb bezpośredni pracujący bez potrzeby uruchamiania urządzenia, współpracuje dla wejścia RCA/XLR dla dwóch subwooferów
• możliwość sterowania poprzez Ethernet i RS-232 i pilota
• analogowy tryb bezpośredni
• wkładki MM>sześć wstępnych ustawień krzywych RIIA z możliwością własnej korekcji dla odtwarzania starych nagrań

Konwersja z sygnału cyfrowego na analogowy
Uzyskaj najwyższą jakość dźwięku z laptopa z systemem Windows lub Mac. Anthem STR wykorzystuje wysokiej jakości asynchroniczne wejście audio USB do przesłania cyfrowo zapisanej muzyki na doskonałe analogowe brzmienie.

EKSKLUZYWNE INNOWACJE ANTHEM
Przedwzmacniacz STR obejmuje najnowszą i najmocnieszą generację Systemu Korekcji Akustyki Pomieszczenia (ARC™), z 50% większą mocą przetwarzania niż jakakolwiek inna wersja ARC™. To autorskie narzędzie do kalibracji z łatwym w obsłudze interfejsem, które automatycznie kształtuje akustyczną scenę głośników, zapewniając najlepszą możliwą jakość dźwięku w unikalnej przestrzeni odsłuchowej.
Jest to szczególnie ważne w przypadku niskich częstotliwości! Innymi innowacjami są wysokiej rozdzielczości przedwzmacniacz i sekcja cyfrowa z obsługą asynchronicznego portu USB próbkowania do 32-bit / 384 kHz PCM i DSD 2.8 / 5.6 MHz wykorzystujące sygnał z 64-bitową akumulacją i sprzężeniem zwrotnym, aby zachować najdrobniejsze szczegóły w muzyce bez jakichkolwiek strat! Sekcja konwersji cyfrowej na analogową została zaprojektowana tak, aby wiernie odtwarzać wszystkie dźwięki z oryginalnego źródła. Aby osiągnąć ten efekt we wszystkich rozdzielczościach wejściowych, wykorzystywana jest dedykowana asynchroniczna konwersja częstotliwości próbkowania 32-bit / 192 kHz. W ten sposób filtr antyobrazowy DAC jest zoptymalizowany pod kątem samej częstotliwości próbkowania, co daje w rezultacie zakres częstotliwości audio, który nie ma sobie równych pod względem czystości, niezależnie od formatu wejściowego. W tym procesie dane są odzyskiwane, zapewniając odporność na zakłócenia źródła danych.

Przez resztę obwodów DAC, cienkowarstwowe i precyzyjne rezystory są używane, by zapewnić minimum zniekształceń, najniższy poziom szumu i najbardziej przejrzysty dźwięk. Inne jednostki DAC mogą pochwalić się samą wydajnością układu DAC, ale my patrzymy na scenografię DAC jako całość - DAC w przedwzmacniaczu STR nie ma żadnych paraliżujących wąskich gardeł. Oprócz najnowocześniejszej technologii, design przedwzmacniacza STR sprawia zupełnie inne wrażenie. Wyświetlacz na przednim panelu daje zaskakująco gładką kontrolę dzięki łatwemu w nawigacji menu ustawień, a luksusowy i elegancki nowoczesny design dostępny jest w dwóch pięknych wykończeniach, czarnym lub srebrnym.

WIĘCEJ OPCJI SUBWOOFERA
Przedwzmacniacz STR daje więcej możliwości konfiguracji subwoofera. Użyj jednego subwoofera lub dwóch dla obu kanałów lub dwóch niezależnych subwooferów prawego i lewego kanału. Zarządzanie basami w połączeniu z ARC zostało zaprojektowane w celu bezproblemowego mieszania subwooferów, zapewniając niesamowicie dokładną i realistyczną wydajność.


CEWKA RUCHOMA I RUCHOMY MAGNES PHONO
Anthem wziął również pod uwagę odradzającą się popularność płyt winylowych i zawiera osobne wejścia dla ruchomych magnesów i wkładek z kartridżem oraz sekcją phono całkowicie ekranowaną w celu utrzymania czystego sygnału. Przejrzystość i perfekcyjność przedwzmacniacza STR ujawnia ukrytą magię klasycznych mediów. Ponadto, krzywa phono jest płynnie regulowanaw celu poprawnego odtwarzania dowolnego zapisu, który poprzedza standard korekcji RIAA.

HOME THEATER BYPASS
Koncepcja połączenia przedwzmacniacza stereofonicznego z systemem kina domowego zostaje wyniesiona na zupełnie nowy poziom. Przedwzmacniacz STR obsługuje dwa kanały subwoofera w zamian za dwa kanały przednie. Złącze XLR i RCA jest dostępne dla wszystkich kanałów, a tryb obejściowy HT włącza się, gdy przedwzmacniacz jest w trybie czuwania. W ten sposób nie trzeba go włączać podczas oglądania filmów. Aby umożliwić najczystszą ścieżkę sygnału, przekaźniki są używane do twardego doprowadzania gniazd wejściowych do wyjść - Przedwzmacniacz STR w zasadzie staje się prostym przewodem!

KOMPONENTY PREMIUM
Starannie wyselekcjonowane komponenty użyte do wykonania urządzenia, a wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane przez markę Anthem. Uważamy, że dwukanałowe słuchanie wymaga szczególnej precyzji. Każdy element musi równoważyć ekstremalną moc i delikatną przejrzystość brzmienia, a nieskazitelna integralność sygnału jest wskaźnikiem wydajności stereo. Anthem STR został zaprojektowany właśnie do tego celu. Z możliwie najkrótszymi ścieżkami sygnału i różnicowym układem analogowym względem cyfrowego, aby zniwelować niechciane artefakty i ograniczyć szumy do minimum.

NIEZRÓWNANY KUNSZT
Solidna jakość wykonania współgra z czystym, czystym, audiofilskim brzmieniem w całym spektrum częstotliwości.

Dźwięk zoptymalizowany dla każdej przestrzeni! Przedwzmacniacz STR wyposażony jest w wyjątkową technologię korekcji akustycznej pomieszczenia (ARC™). ARC™ używa mikrofonu do kalibracji i zaawansowanych algorytmów DSP do szybkiego i łatwego optymalizowania wydajności pracy w dowolnej przestrzeni.
W zaledwie kilku prostych krokach mikrofon mierzy moc wyjściową dźwięku, porównuje ją z optymalnymi krzywymi, by natychmiast dostosować ustawienia w celu uzyskania doskonałego dźwięku. Usłyszysz różnicę, jaką zapewnia ARC™.

WSPÓŁPRACA Z SYSTEMEM KOREKCJI AKUSTYKI POMIESZCZENIA ANTHEM ARC™

Ulepsz akustykę pomieszczenia w wybrany sposób:
• ŁATWO (użyj urządzenia iOS)
Ściągnij aplikację Anthem ARC™ Mobile, użyj wbudowanego mikrofonu i zmierz parametry w pięciu wybranych miejscach. To tylko kilka minut do lepszego dźwięku!
• ŚREDNIOZAAWANSOWANIE (użyj urządzenia iOS, mikrofonu do kalibracji oraz oprogramowania Anthem ARC™ Mobile)
Pobierz aplikację Anthem ARC™ Mobile na swoje urządzenie iOS. Z menu aplikacji wybierz „mikrofon”, podłącz dołaczony przewód 3.5mm ze swojego urządzenia prosto do mikrofonu do kalibracji ARC™ z podwójnym wyjściem typu jack i zmierz parametry w pięciu wybranych miejscach.
• PROFESJONALNIE (użyj urządzenia PC, mikrofonu do kalibracji oraz oprogramowania Anthem ARC™)
Pobierz oprogramowanie Anthem ARC™ na swój komputer. Użyj dołączonego mikrofonu do kalibracji, przewodu USB i uruchom program ARC™ na swoim komputerze. Połacz komputer z STR używając
drugiego przewodu USB lub połacz je bezprzewodowo za pomocą swojej sieci. Zmierz parametry: możesz to zrobić aż do dziesięciu wybranych miejsc oraz, jeśli chcesz, zrób to kilka razy, wydrukuj pomiary i sam zadecyduj, które ustawienie jest dla Ciebie najbardziej dogodne!

 

Specyfikacja techniczna:

Typ / Konstrukcja Przedwzmacniacz
Moc wyjściowa na kanał / impedancja 100 ohm (MC), 47 kOhm || 270 pF (MM)
Złącza wejściowe cyfrowe 1 x USB
1 x AES / EBU
2 x Koaksjalne
2 x Optyczne
Złącza wejściowe analogowe 4 x stereo RCA
4 x stereo XLR
1 x MM
1 x MC
Złącza wyjściowe analogowe 2 x XLR Front
2 x XLR Sub
2 x RCA Line
2 x RCA Front
2 x RCA Sub
Pasmo przenoszenia Cyfrowe wejściowe, 192 kHz: 10 Hz - 50 kHz (+0, -0.5dB)
Cyfrowe wejściowe, 96 kHz: 10 Hz - 45 kHz (+0, -0.5dB)
Cyfrowe wejściowe, 44.1 kHz: 10 Hz - 20 kHz (±0dB)
Cyfrowe wejściowe, tryb DSP: 10 Hz - 40 kHz (+0.00, -0.20dB)
Analogowe wejściowe, tryb bezpośredni: 10 Hz - 80 kHz

 

 

Wzmacniacz Anthem STR to serce światowej klasy systemu dwukanałowego. Dostarcza potężną moc z audiofilskiej jakości wyjściami w efektownie zaprojektowanym urządzeniu. Dostarczając 400W @ 8Ω na obydwa kanały (pojedynczy kanał 450W), masywne 600W @ 4Ω również na obydwa kanały oraz aż 800W
@ 2Ω.

Anthem STR jest nie do zatrzymania!


Wewnątrz nowego wzmacniacza STR znajdziemy dwa transformatory i wysokoprądowe wyjścia, dzięki czemu najdrobniejsze szczegóły i dynamiczne brzmienia są równie dokładnie oddane. Pięknie zaprojektowane zewnętrze wraz z 7-calowym wyświetlaczem graficznym i audiofilskimi złączami jest idealnym partnerem dla przedwzmacniacza STR.

SPECYFIKACJA:
• 400W / 600W / 800W mocy ciągłej przy 8 / 4 / 2 Ω na obydwa kanały
• Dodatkowe sprzężenie zwrotne stopnia wejściowego
• Szesnaście bipolparnych złączy wyjściowych na kanał
• Design typu Multi-Mono
• Masywny toroidalny transformator
• Soft start
• Cztery opcje włącznika on/off
• Brak bezpieczników
• System Advanced Load Monitoring™
• Wyświetlacz graficzny z potencjometrem, aktualnym stanem i łatwą nawigacją

Końcówka mocy STR korzysta z naszej markowej topologii wejściowej - odeszliśmy od klasycznego stopniowania wejściowego różnicowego. Osiem nisko częstotliwościowych dwubiegunowych urządzeń wejściowych jest skonfigurowanych w komplementarnym, aktywnym, zakodowanym układzie sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu zniekształcenia zostały zmniejszone, a odpowiedź jest krótka i o najwyższej przepustowości. Tranzystory w krytycznych stopniach są selekcjonowane ręcznie i dopasowane do najniższych możliwych zniekształceń.

SZESNAŚCIE BIPOLARNYCH URZĄDZEŃ WYJŚCIOWYCH
Inżynierowie Anthem wprowadzili szesnaście bipolarnych urządzeń wyjściowych na kanał, co daje wysoką moc szczytową, bez wysiłku odtwarzając nawet najbardziej wymagający materiał. Zastosowanie wielu bipolarnych urządzeń wyjściowych w konfiguracji klasy AB również znacznie redukuje zniekształcenia, zapewniając ekstremalną liniowość, szerokie pasmo i niezawodność. Poznaj ogromną dynamikę aż do
800 W przy obciążeniu 2Ω, 400 W przy 8 Ω i 600 W przy 4 Ω - wszystko w sposób ciągły i na obydwa kanały jednocześnie!

POTĘŻNY TOROIDALNY TRANSFORMATOR
Tradycyjnie ocenione, w nisko-profilowej konstrukcji ukształtowanej w celu minimalizacji szumów, transformatory toroidalne (o niskiej impedancji i po jednej dla każdego kanału) nie mają umiaru, jeśli chodzi o dostarczanie czystej i bezgłośnej mocy. Zarówno impedancja zasilania, jak i indukcja wewnętrzna okablowania są zminimalizowane, aby zapewnić nieograniczone pole dla maksymalnej mocy. Dzięki temu dwa kanały wzmacniacza mogą wytwarzać stabilną, ciągłą moc przy maksymalnej mocy wyjściowej bez wpływania na siebie nawzajem, nawet podczas pracy z najniższą impedancją. Podczas gdy niektóre wzmacniacze oscylują lub tracą moc podczas pracy z obciążeniami o niższej impedancji, wzmacniacz mocy STR pozostaje idealnie stabilny w każdych warunkach.

MIĘKKI START
Sterowany sekwencyjnie miękki start znacznie redukuje przebiegi linii zasilającej i prąd rozruchowy podczas włączania zapobiegając w ten sposób przypadkowemu zadziałaniu blokad w obwodach.

BEZ BEZPIECZNIKÓW SZEREGOWYCH
Sekcje wzmacniacza są podłączone bezpośrednio do grupy kondensatorów w układzie zasilającym. Dzięki temu impedancja wyjściowa jest wyjątkowo niska, a wzmacniacz zapewnia większą moc. Nawet w przypadku niższych lub złożonych obciążeń impedancyjnych wynik jest wyraźnie lepszy.

OPCJE WŁĄCZANIA / WYŁĄCZANIA ZASILANIA
Oprócz tradycyjnych opcji włączenia zasilania końcówka mocy STR umożliwia połączenie trybu wyzwalania i wykrywania sygnału audio, dzięki czemu nigdy nie trzeba będzie myśleć o ręcznym włączaniu lub wyłączaniu wzmacniacza. Może to być przydatne w przypadku korzystania z przedwzmacniacza z trybem Home Theater Bypass oraz procesorem dźwięku przestrzennego w tym samym systemie.

ZAAWANSOWANE OBCIĄŻENIE
Technologia Monitoring™ Exclusive ALM™ monitoruje temperaturę wewnętrzną, prąd i napięcie, aby zapewnić bezpieczną i nieprzerwaną pracę nawet długimi godzinami. ALM nie znajduje się na ścieżce sygnału, więc nigdy nie przeszkadza. Zamiast tego, ALM natychmiast włącza się, ale tylko w najbardziej ekstremalnych okolicznościach, aby chronić wzmacniacz i głośniki przed uszkodzeniem, jednocześnie zmniejszając ryzyko zapalenia się bezpiecznika liniowego podczas nadmiernego obciążenia prądem. Wyświetlacz na panelu przednim potwierdza stan na bieżąco.

 

Specyfikacja techniczna:

Typ / Konstrukcja Końcówka mocy
Moc wyjściowa na kanał / impedancja 400 W / 8ohm
600 W / 4ohm
800 W* / 2ohm

*maksymalnie 3 sekundy z powodu dużego poboru prądu
Złącza wejściowe analogowe 2 x XLR
2 x RCA
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz
Funkcje / wyposażenie • Trigger: 1 x wejście, 1 x wyjście (5-24V)

• Soft start
• Cztery opcje włącznika on/off
• Brak bezpieczników
• System Advanced Load Monitoring™
• Wyświetlacz graficzny z potencjometrem, aktualnym stanem i łatwą nawigacją
Zużycie energii 150W - 300W
Wymiary (W x S x G) 17.2 x 43.2 x 47 cm
Waga 27.3 kg / szt.