iFI Audio - czyli PC Audio z górnej półki

iFI Audio, to marka i firma córka hajendowego do bólu portfela AMR(Abbingdon Music Research), czyli firmy, która miłośnikom ekstremalnych wrażeń sonicznych na całym świecie, dała się poznać jako jeden z najlepszych, szczególnie w kwestii wybitnie dobrych odwarzaczy CD. Obserwując rynek audio, postanowili wykorzystać swoją wiedzę, badania i doświadczenie i przenieść na wyższy poziom, doznania coraz większej grupy użytkowników PC Audio.

iFI Audio Micro iDSD BL

PC Audio, to tacy jak piszący te słowa ludzie, którzy większość doby spędzają przy komputerze, ale ponieważ kiedyś robili również inne, przyjemniejsze rzeczy, to brakuje im muzyki, a co za tym idzie, dobrej jakości brzmienia, którego sam komputer zapewnić nie potrafi.

iFI obecne jest na rynku od kilku lat i zdążyło już sobie zaskarbić rzesze zwolenników, nie tylko dzięki jakości brzmienia swoich dedykowanych do PC Audio urządzeń, ale przede wszystkim dzięki innowacyjności i słuchaniu głosu klienta. Większosć urządzeń jest w sporym procencie opracowywana w porozumieniu z tysiącami użytkowników, którzy na forach audio mogą się wypowiadać w kwestii oczekiwań co do funkcjonalności i brzmienia urządzeń iFI i są te głosy przez firmę wysłuchiwane i brane pod uwagę. Tak było kilka lat temu podczas projektowania pierwszej wersji iFI Audio Micro iDSD. Prawdopodobnie wtedy, firma pierwszy raz sięgnęla tak mocno po wskazówki użytkowników i z tych oczekiwań oraz swojej wiedzy i badań czerpie iFI Audio do dzisiaj. To dlatego ich przewaga nad konkurencją jest aż tak duża. Dołóżmy do tego świetną jakość wykonania, bardzo niską awaryjność i formę urządzeń oraz ich opakowanie, a zaczynamy dostrzegać analogię z inną, o wiele większą korporacją z jabłkiem w logo. Według nas iFi zmierza dokładnie w tym kierunku. Ok, skala rynku audio w stsosunku do rynku komputerów i telefon, jest nieporównie mniejsza, ale z drugiej strony iFI zamierza obsługiwać od strony audio, wszystkich użytkowników komputerów i telefonów właśnie. Więc może to tylko kwestia czasu, a może zbyt rozbudowanej, mojej wyobraźni. Nie zmienia to faktu, że na dzisiaj, na światowym rynku audio, nie ma, a przynajmniej ja nie znam drugiej, tak innowacyjnej i szybko rozwijającej sie firmy, która w kwestii rozwiązań technologicznych i szybkości wprowadzania swoich innowacji stala sie światowym liderem rynku PC Audio.

W najbliższym czasie, na nasz rynek trafi pierwsza partia nowych modeli od iFI Audio, z których kilka zapowiadanych jest jako wielki przełom w komputerowym świecie audio / hifi, a śledząc zagraniczne fora, gdzie te urządzenia pojawiły się szybciej niż w Polsce, wiemy, że niektóre już zdążyły zdobyć spore uznanie użytkowników i recenzentów redakcji audio.

Jednym z najciekawszych będzie zapewne wychwalany już na zagranicznych forach najnowszy model iFI Audio Micro iDSD BL, czyli Black Label. Następca niezwykle udanego iDSD Micro, który dzięki swej multifunkcjonalności zyskał przydomek "szwajcarskiego scyzoryka PC-Audio". Najnowsza wersja była już testowana w redakcji HighFidelity.pl przez Wojtka Pacułę i otrzymała od niego nagrodę RedFingerPrint.

iFI iDSD BL - redfingerprint

"...Przede wszystkim informacje producenta o tym, że jest w stanie wysterować dowolne słuchawki są prawdziwe. Wypróbowałem go z HE-6 HiFiMANa i to był ten przypadek, w którym nie miałem wrażenia, że są one niedostatecznie wysterowane. Zazwyczaj osiągam to z dużymi wzmacniaczami, a tutaj nieco przerośnięta „pchełka” zrobiła to samo. Z mniej wymagającymi prądowo modelami tego producenta, ale o znacznie lepszym dźwięku, jak HE-1000 v2 i Edition X v2 dostałem niebywale czysty i gęsty dźwięk..." - Wojciech Pacuła, highfidelity.pl

Wkrótce więcej informacji i zdjęć.